Rzecznik KEP: Akcja #Procesja to zachęta do udziału w Bożym Ciele

Akcja internautów #Procesja, to zachęta do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że w najbliższy czwartek - w uroczystość Bożego Ciała - już trzeci raz w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja internauci będą publikowali relacje z Bożego Ciała, podobnie będzie także w oktawie tej uroczystości.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zaprasza do udostępniania zdjęć i wideo, które można wykonać smartfonem. "Nie chodzi tylko o wpisy np. na Facebooku czy Twitterze, akcja #Procesja ma skłaniać do udziału w liturgiach i pokazywać piękno tych wydarzeń oraz ich duchowy wymiar" - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Zaznaczył jednocześnie, że publikacja relacji z procesji Bożego Ciała w mediach społecznościowych daje również możliwość pewnego rodzaju uczestnictwa w tych wydarzeniach osobom, które fizycznie nie mogą brać w nich udziału.

"#Procesja to także budowanie wspólnoty w internecie, czyli wypełnienie słów św. Jana Pawła II, który wzywał, byśmy nie bali się wypłynąć na głębię cyberprzestrzeni. Z mediów społecznościowych korzystał papież Benedykt XVI, którego profil dostępny był na Twitterze, dziś taki profil posiada też Ojciec Święty Franciszek" - podkreślił rzecznik Episkopatu. 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • kokogut
  19.06.2019 09:02
  Cudze chwalicie swego nie znacie. Jeżdżą ludzie po świecie podziwiać obce tradycje, a u siebie mają obrazy w oknach, ukwiecone ulice, białe anioły dzieci komunijnych sypiące kwiaty, ołtarze na ulicy, piękną procesję pod przewodnictwem Ciała Pana Jezusa pod baldachimem.
  Tu się urodziłem, tu wychowałem, to jest moja tradycja którą chcę współtworzyć, by nie być tylko biernym obserwatorem obcych mi tradycji dla wzruszenia pozbawionego treści.
 • k
  19.06.2019 15:58
  Groch z kapustą. Jak robienie zdjęć i filmów ma zachęcić do udziału w procesji, skoro procesja jest w całej olsce mniej więcej o jednej porze? Jest też jeszcze jeden aspekt, dużo gorszy, mianowicie stosowności takiego obfotografowywania procesji. Jeśli w niej uczestniczę, to robiąc zdjęcia czy film nie skupiam się na modlitwie i przeszkadzam w takim skupieniu innym.Procesja Bożego Ciała to nie festyn Czy biskupi wezwą też do filmowania i fotografowania Mszy Św., na przykład w trakcie przeistoczenia #przeistoczenie?
 • kret
  19.06.2019 22:54
  A filmowanie mszy św. co niedziela to co?To pokarm dla chorych w domach...więc filmowana procesja Bożego Ciała też będzie pokarmem dla tych słabych siedzących w domu i tęskniących za Bogiem bliskim, widocznym...błogosławiącym nas obok idących
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.