Proaborcjoniści próbowali podpalić katedrę w mieście Meksyk

Manifestanci domagajacy się pełnej legalizacji aborcji próbowali przedwczoraj podpalić katedrę w mieście Meksyk. Zapobiegła temu grupa wiernych, policja oraz straż pożarna.

W niektórych meksykańskich stanach aborcja jest dozwolona, w innych - zakazana. Demonstranci domagali się jej pełnej legalizacji. W trakcie ich manifestacji doszło do próby podpalenia jednego z budynków rządowych, a także katolickiej katedry. Wcześniej wierni zorganizowali się poprzez media społecznościowe, by obronić świątynię przed profanacją podobną do tych, jakie miały miejsce w Argentynie czy w Chile. Dzięki nim, a także dzięki policji i strażakom, meksykańską katedrę udało się ocalić.

Metropolita Meksyku abp Carlos Aguiar Retes podziękował im za to na Twitterze. - Kościół kategorycznie odrzuca wszelkie formy przemocowej konfrontacji  między Meksykanami bez względu na to, jak zróżnicowane są ich idee i sposoby myślenia. Brońmy dialogu, tolerancji i miłości bliźniego jako narzędzi do budowania kraju dla wszystkich - napisał abp Aguiar Retes.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama