Sasin: Dopóki PiS ma większość w parlamencie, nie ma i nie będzie ustawy o związkach partnerskich

Dopóki Prawo i Sprawiedliwość ma większość w parlamencie, nie ma i nie będzie ustawy o związkach partnerskich - zadeklarował w poniedziałek wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, odnosząc się do deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent w wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu tygodnika "Wprost" został zapytany, co zrobiłby, gdyby na jego biurko trafiła ustawa dotycząca związków partnerskich. "Wszystko zależy od tego, jakie rozwiązania zawierałaby taka ustawa. Gdyby chodziło o status osoby najbliższej, ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych" - powiedział prezydent.

Sasin pytany w TVN24 o słowa głowy państwa stwierdził, że nie ma takiej ustawy, więc prezydent nie będzie miał takiego dylematu. "Dopóki Prawo i Sprawiedliwość ma większość w parlamencie, nie ma i nie będzie ustawy o związkach partnerskich" - podkreślił.

"Jako Prawo i Sprawiedliwość uważamy, że takie mechanizmy jak dziedziczenie czy informacja medyczna mogą być uregulowane na podstawie prawa, które istnieje" - wskazał Sasin. Dodał, że są różnego rodzaju mechanizmy, które to regulują, tylko trzeba trochę więcej wysiłku, żeby to zrobić. "Kto chce, może to zrobić" - ocenił.

Jak zaznaczył, ustawa o związkach partnerskich nie jest potrzeba. "Uchylenie drzwi w tej sprawie jest początkiem planu Rabieja" - mówił. "Najpierw związki partnerskie, potem związki homoseksualne, potem adopcja dzieci - my tą drogą nie pójdziemy" - zapewnił Sasin.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PIS, PRAWO, RZĄD

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • saherb
    04.02.2020 14:58
    Pan Sasin ma rację. Nie powinno być żadnych ustępstw. Diabłu wystarczy szczelina, by się przez nią przecisnął. Gdy już to zrobi, to zostanie i się "rozgości".
  • YNKAO
    04.02.2020 17:52
    Co to trzeba mieć w głowie , żeby domagać się ustaw popierających różne obrzydliwości. Facet z facetem to grzech sodomski. Czy my Polscy chcemy takiej kary jak w Sodomie.Pozdrawiam
Komentowanie dostępne jest tylko dla .