Tarnowska Fundacja Opes 139 wychodzi z kolejną propozycją dla kobiet po stracie.
Po śmierci dziecka - czy to w wyniku poronienia, śmierci okołoporodowej czy martwego urodzenia - rodzice potrzebują wsparcia. Nie zawsze decydują się na pomoc psychologa, czasami wystarczy im rozmowa z osobami, które doświadczyły tego samego – stąd pomysł powstania w Tarnowie tzw. grupy samopomocowej.
Grupa samopomocowa to kolejna propozycja fundacji Opes 139 dla rodziców po stracie. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 16.00.
W kryzysie jednym z ważniejszych czynników leczących jest wspierające otoczenie. Po poronieniu lub martwym urodzeniu często temat utraty dziecka jest omijany przez osoby w najbliższym otoczeniu rodziców. Stąd powstał pomysł dyżuru dla rodziców po stracie prowadzony przez mamy, które doświadczyły podobnej straty.
To miejsce, gdzie można opowiedzieć o swojej historii, poznać mamy, które swoją żałobę przeżywają od pewnego czasu, skorzystać z ich doświadczenia lub po prostu posiedzieć wśród życzliwych ludzi. Jest to pomoc dla osób, które potrzebują porozmawiać o swoich przeżyciach, ale z różnych względów nie decydują się lub nie mogą uczestniczyć w konsultacji psychologicznej bądź grupie wsparcia.
Spotkania odbywać się będą w każdy trzeci piątek miesiąca, w biurze fundacji – ulica Zbylitowska 5, dawny dom katechetyczny w Tarnowie Mościcach. Najbliższe już 22 kwietnia, o godz. 16.00.
Grupa ma regulamin, z którym warto się zapoznać przed spotkaniem.
Regulamin
1. Jeśli jesteś rodzicem po stracie w wyniku poronienia lub śmierci okołoporodowej i chcesz podzielić się swoją historią, oferujemy Ci spotkania w grupie samopomocowej.
2. Grupa ma charakter otwarty, w spotkaniach można uczestniczyć cyklicznie lub jednorazowo według Twoich oczekiwań i na ile jesteś gotowa/y.
3. Bezpłatne dyżury pełnić będą mamy po stracie, służące swoim doświadczeniem, a nie wykwalifikowani psychoterapeuci.
4. Gwarantujemy pełną dyskrecję oraz możemy zaproponować wysłuchanie, zrozumienie i informacje w kwestiach formalnych dotyczących straty dziecka.
5. Nie dajemy "dobrych" rad i nie oceniamy, zachęcamy do dzielenia się własną historią by pielęgnować pamięć o utraconych dzieciach i umacniać relacje z tymi, którzy pozostali i próbują na nowo zbudować swój świat.
6. Na spotkania zapraszamy w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 16.30 w siedzibie Fundacji OPES 139, ul. Zbylitowska 5 w Tarnowie.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.
"Mikołaje" zarobią więcej na imprezach firmowych, mniej - w galeriach handlowych.