Kanada: Dzieciom nie wspominać o Bogu!

Rodzice katoliccy i żydowscy zaskarżą w sądzie najwyższym Quebecu wytyczne laicyzujące programy edukacyjne w przedszkolach.

Jest to reakcja na serię antyreligijnych incydentów, gdy władze kanadyjskiej prowincji zaczęły cenzurować wszelkie odniesienia do Boga w subsydiowanych placówkach należących do instytucji religijnych.

Np. w żydowskim przedszkolu zakazano zabawy arką Noego, a w katolickim cenzurowano piosenki religijne i kolędy, jako wspominające o Bogu.

Zabroniono też używania opowieści biblijnych na zajęciach. Rodzice zaprotestowali i zamierzają udowodnić w sądzie, że wytyczne edukacyjne są niezgodne z konstytucją oraz naruszają ich wolność wyznania. Podkreślają też, że specjalnie wysyłają pociechy do placówek religijnych, by dzieci od najmłodszych lat wzrastały w wierze rodziców. W prowincji Quebec na 2 tys. przedszkoli sto prowadzą instytucje religijne. Władze uznają, że do obowiązków państwa nie należy zapewnianie edukacji religijnej, natomiast rodzice odpowiadają, że nie oczekują od jego instytucji laicyzacji dzieci.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • ASD
  02.06.2011 19:59
  Władze lepiej wiedzą co dla ciebie i dla twoich dzieci będzie lepsze, a na dodatek jeszcze cenzura i mówią że to jest prawdziwa wolność. Coś znajomo to brzmi
 • Camillo
  02.06.2011 20:09
  Co to jest za rząd i to jeszcze w Kanadzie.
  Dobrze że u nas coś takiego nie ma :-)
  Pozdrawiam
 • ALDOUS
  02.06.2011 22:23
  Niech żyje "Nowy, wspaniały świat" Aldous'a Huxley'a.

  Kanada realizuje przepięknie prorocze wizje tego pisarza ...Mieszkam tu od 5 lat i mówię wam "MIODZIO" pełna "demokracja" i "wolność" pełną gębą, a ludzie jak potulne owieczki na wszystko się zgadzają, bo najwyższą wartością jest "political correctness" ...

  Komuna przy tym co się tutaj wyprawia to pryszcz ...
 • +antysmok
  05.06.2011 13:19
  Jako katolik, przez takie informację mam coraz większe poczucie bycia anarchistą we współczesnym świecie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.