USA: Śledztwo Kongresu ws. proaborcjonistów?

Coraz więcej kongresmanów popiera projekt przeprowadzenia śledztwa w Kongresie Stanów Zjednoczonych w sprawie finansowania działalności największej amerykańskiej organizacji proaborcyjnej Planned Parenthood (PP) z kieszeni podatników. Jak informują działacze grupy Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL), jedną trzecią budżetu PP stanowią podatki płacone przez obywateli Stanów Zjednoczonych. Rocznie PP otrzymuje w ten sposób ze środków federalnych 363 miliony dolarów.

Raport AUL zainteresował amerykańskich kongresmanów. Niektórzy z nich chcą postawić przed komisją parlamentarna szefową PP Cecile Richards m.in. za nadużycia związane z wykorzystywaniem państwowych pieniędzy, oszustwa finansowe, a także ukrywanie informacji o molestowaniu nieletnich.
Wśród tych, którzy głośno domagają się śledztwa w tej sprawie są m.in. republikański przedstawiciel stanu Illinois w Izbie Reprezentantów, Randy Hultgren, i republikanka z Karoliny Północnej, Renee Ellmer.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.