Niania i stos dokumentów

Dzięki ustawie żłobkowej budżet dopłaci rodzicom legalnie zatrudniającym nianie. Ale czy rodzicom będzie się chciało pokonać ogrom formalności? - pyta "Gazeta Wyborcza"

Obecnie, by opiekunka pracowała legalnie, trzeba spełnić mnóstwo wymogów oraz opłacić za nią składki i podatki. Od października państwo zapłaci za nianię składki. Ale formalności wcale nie będzie mniej.

Większość rodziców może być tym zniechęcona i pozostać w szarej strefie. "Gdyby można było kwotę wydaną na pracownika odliczyć od podstawy opodatkowania, byłoby naprawdę dużo lepiej i wygodniej" - mówi Agata Roszkowska z Warszawy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.