Komentarze 6
 • Amos
  18.08.2017 13:10
  Wszystko dobrze, tylko że życie jest bogatsze od wszelkich kodeksów i każdej możliwej sytuacji nie da się skodyfikować. Do tego różne instytucje i organizacje będą mieć różne kodeksy. Nie można więc podchodzić do ich prxestrzegania w sposób zerojedynkowy - albo przestrzega albo nie - bez oglądu całej konkrenej sytuacji. Nawet kodeks karny zawiera różne okoliczności łagodzące lub obciążające...
 • fundamentalista
  18.08.2017 20:25
  Wszystko dobrze , poza jedna luką KTO miałby taki kodeks zachowań sformułować ?

  KTO miałby go przestrzegać ? Kościół nie chce tego przyjąć do wiadomości ale określenie "Polak - katolik " już nie jest aktualne .Już podczas samego formułowania dojdzie do starć [ oby tylko intelektualnych ] w których "jak słoma butami " wyjdzie kontekst światopoglądowy .
  Trzeba się ZDECYDOWAĆ , na to "coś" tzn. realizować zasadę "pas baranki MOJE " a nie "paś wszystkie baranki", nie, nie wszystkie baranki należą do Kościoła , teraz to trzeba powiedzieć , bo inaczej Droga Pani dobry artykuł może być NIEREALIZOWALNY społecznie .
  A swoja drogą ...dawno ,dawno temu niejaki Mojżesz doszedł do podobnych wniosków co Pani Redaktor, potrzebne jest UZUPEŁNIENIE prawa boskiego ludzkim , oczywiście z zastrzeżeniem hierarchii .
 • Tinka
  19.08.2017 11:45
  Myślę, że nie kodeksu brakuje, ale po prostu wiedzy, informowania ludzi, jakie zachowania mogą być inaczej zinterpretowane, co może kogoś urazić. Ludzie coraz częściej zwalają na procedury brak wyczucia, chociażby w szpitalach, o czym często informują media. Czasem słyszy się, że prawo jest po to, żeby je omijać. Prawo da się ominąć, sumienie można co najwyżej w sobie zdusić. Ludzie powinni wiedzieć, że ich zachowanie nie jest zdeterminowane jakimiś zasadami, że czasem trzeba dokonać wyboru i za ten wybór jesteśmy odpowiedzialni. Trzeba rozwijać w sobie sumienie, wyczucie, a jakieś kodeksy powinny nam tylko pomóc zwrócić uwagę na pewne zagadnienia. Potem dochodzi do takich dramatycznych sytuacji, że dzieci są zabierane z domu, bo np. wg przepisów metraż jest za mały.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja