Uświadommy sobie, że święta rozpoczynają się już dziś wieczorem. Opowiedzmy dzieciom dlaczego ksiądz myje nogi dwunastu osobom i dlaczego zanosi Pana Jezusa do bocznego ołtarza. A potem zjedzmy razem dobrą kolację.
Kard. Jorge Mario Bergoglio, zanim został papieżem, wielokrotnie wypowiadał się przeciw aborcji. Podkreślał, że nigdy nie jest ona dobrym rozwiązaniem, przeciwnie - jest karą śmierci dla nienarodzonych. Bronił zarazem samotnych matek, nawet przed księżmi.
Do księży egzorcystów i sióstr w Rybnie systematycznie zgłaszają się rodzice małych dzieci z prośbą o modlitwę. O zdrowie? Nie. O uwolnienie ze skutków zabawy ze złym duchem.
Ksiądz Twardowski bardzo tęsknił do dzieciństwa i domu rodzinnego. W modlitwach, jakie ułożył – do Najświętszej Rodziny i do Świętego Antoniego – prosił, by mógł odnaleźć dawno zgubione dzieciństwo, a wraz z nim ulubiony kubek.
Bankrutujące biura podróży kolejny raz fundują turystom stres i niepewność. Niepokoju nie widać u rodziców, którzy swoje pociechy wysyłają na obozy, kolonie i rekolekcje z księżmi, bo – jak twierdzą – ci mają referencje od samego Pana Boga.
Nie spała 4 dni po tym, jak poszła do spowiedzi po 40 latach. Bała się, że gdy się obudzi, nie poczuje przy sobie Boga. Ale ksiądz jej powiedział: „On pani nie ucieknie”. Miał rację.
- Dla nas, pokolenia młodych księży we Francji, Polska to Jan Paweł II. Jesteście dla nas wzorem obrony najważniejszych wartości chrześcijańskich, zwłaszcza życia i rodziny, także dziś - mówił ks. Pierre-Hervé Grosjean podczas spotkań w diecezji bielsko-żywieckiej.
Armia: ksiądz w glanach, nawrócony grafik, przyszła lekarka zakochana w oficerze, licealiści, studenci i starsi. Kleją różańce, przepisują encykliki, gdy trzeba, śpią na podłodze. Wszystko po to, by bronić najsłabszych.
– Od czasu, gdy w Polsce możemy swobodnie wyrażać poglądy, nastąpiła nadmierna polityzacja naszego życia. U nas się wszystko szufladkuje, mamy tendencję do zero-jedynkowego pozycjonowania człowieka – mówi ksiądz profesor Antoni Dębiński, ustępujący rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
W akcję #hot16challenge2 zaangażowało się sporo księży, zakonników i innych ludzi mocno związanych z Kościołem - także dziennikarze "Gościa Niedzielnego". Oto przegląd ich filmów. Jest power! Masz ulubiony filmik, który nie znalazł się w naszym zestawieniu? Zalinkuj go w komentarzach!