Zawsze wierzyłam, że każda historia ludzka jest świętą… nawet ta, która zaistnieje gdzieś w ciemności nienawiści.
Tak zaczyna się artykuł w „New York Timesie” z 23 sierpnia 1871 r., będący wynikiem dziennikarskiego śledztwa dotyczącego zabijania nienarodzonych w Nowym Jorku.
Przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie nie udało się wczoraj odczytać aktu oskarżenia przeciw Piotrowi Ikonowiczowi.
Minister zdrowia Marian Zembala poinformował w TVP, że przedłużył rządowy program in vitro do 2019 r.
Bóg oczekuje czystości, zarówno przed ślubem, jak i w trakcie trwania małżeństwa. Obowiązuje w równym stopniu także osoby, które straciły męża czy żonę. A więc praktycznie wszystkich przez całe życie.
Bilety wyprzedane dwa miesiące wcześniej, komplety na widowni, a jednak „Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady w stołecznym teatrze Ateneum budzi zastrzeżenia. Co więcej - pozostawia niedosyt.
Krzywdy zapomnieć się nie da. Ale przeżyć ją można różnie. I to, jak wielką będzie dla dziecka traumą, zależy od reakcji ludzi wokół.
Więź małżeńska jest zagrożona przez grzech, który godzi w miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Warto więc zwrócić uwagę na wykroczenia dotyczące przysięgi małżeńskiej, a następnie spojrzeć na ich ocenę moralną.
Dziś w subiektywnym przeglądzie prasy o prostych rozwiązaniach, które są najtrudniejsze.
Autorka skupia się na sytuacji kobiet, ale jej relacja pokazuje obraz społeczeństwa, w którym człowiek (kobieta czy mężczyzna) nie liczy się jako jednostka.