Facebookowa wojna matek z rządem

Do roku wydłużony został urlop macierzyński. Nowe przepisy obejmą jednak tylko te kobiety, które urodzą po 17 marca. Te, które urodzą wcześniej, protestują na Facebooku.

Profil „Matki I kwartału" ma już prawie 4 tysiące „lajków”. Założono na nim album, do którego tytułowe „matki I kwartału” wrzucają zdjęcia swych brzuchów, zwykle z dopisanym imieniem dziecka, którego się spodziewają oraz  zakładanym terminem porodu. Pod petycją o objęcie ich nowym prawem podpisało się około 14 tysięcy osób. Nie przemawia do nich argument o braku środków w budżecie. Odpowiadają, że skoro państwo może wydać np. 400 mln zł na ratowanie jednej tylko firmy (LOT-u), to dlaczego nie mogłoby ich wydać na wsparcie macierzyństwa.

Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»
 • Scott
  15.01.2013 12:04
  Ten profil jest chyba mocno związany z PO. Wystarczy wejść w galerię, życzenia od PO, mowa co to PO zrobiło przez lata, wzięte...z FB Platformy. Widzę też TVN w ulubionych... Ciekawe co z tego będzie, może ogłoszą za niedługo w mediach sukces, że nie wiem- rząd posłuchał obywateli czy coś w tym stylu.
 • Piotr_Adamczyk
  15.01.2013 12:48
  Popieram.
  Donald i Vincent powinni wprowadzić poprawkę do ustawy. Subito!
 • Sara
  15.01.2013 13:37
  Dłuższy macierzyński nie rozwiąże problemu powrotu matek na rynek pracy, a nawet go utrudni. Jedyne rozsądne rozwiązanie to obowiązkowy urlop ojcowski, tak aby pracodawca miał świadomość, że dyskryminowanie kobiet mu się zwyczajnie nie opłaca. To byłoby promowanie rodzicielstwa, a nie dyskryminowanie matek.
  Dziwię się protestującym matkom, że nie widza dalej niż koniec swojego zatrudnionego nosa. Może to hormony?
 • dada
  15.01.2013 22:05
  Z jednej strony rozumiem przyszłe mamy, które chciałaby pobyć dłużej z dzieckiem, z drugiej każda ustawa musi mieć określoną datę wejścia w życie i zawsze ktoś się nie załapie. Jakby wybrano 1 stycznia to panie które urodziły w grudniu czułyby się poszkodowane, zwłaszcza te z wcześniakami.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.