Paryż: Kolejna manifestacja przeciw „homomałżeństwom”

Paryż przygotowuje się do kolejnej manifestacji przeciw legalizacji tzw. homomałżeństw. W poprzedniej liczbę uczestników szacowano nawet na milion osób.

Jutro po południu może ich być jeszcze więcej. Coraz wyraźniejsza jest bowiem arogancja władz względem przeciwników redefinicji małżeństwa. Parlamentarzyści toczą wielogodzinne debaty nad sprawą dotyczącą niepokaźnej mniejszości. W miejscu stoją natomiast reformy gospodarcze, których Francja dziś pilnie potrzebuje. „Chcemy pracy, a nie homomałżeństw” – to jedno z haseł, które będą towarzyszyć jutrzejszej demonstracji. Policja odmówiła manifestantom wstępu na Pola Elizejskie, tłumacząc, że nie jest to miejsce dla tego typu akcji.

Choć będzie to Niedziela Palmowa udział w manifestacji zapowiedzieli też biskupi, w tym przewodniczący episkopatu kard. André Vingt-Trois. Z Lyonu natomiast przyjedzie kard. Philippe Barbarin. Tak uzasadniał dziś swą decyzję na antenie Radia RCF:

„Myślę, że trzeba dać jasny sygnał, powiedzieć: uwaga, grozi nam głęboka destabilizacja życia społecznego. Ostatnio czytałem list 170 profesorów prawa, którzy napisali do senatorów, ostrzegając przed konsekwencjami redefinicji małżeństwa. Niektórzy kręcą nosem, mówią, że i tak to nic nie pomoże, bo parlament i tak to przegłosuje. A ja mówię: nie ponoszę odpowiedzialności za wynik głosowania, ale byłbym tchórzem, gdybym jasno nie powiedział, że nie służy się krajowi, kiedy wprowadza się takie modyfikacje”.

W wywiadzie dla RCF kard. Barbarin zaznaczył, że mobilizacja przeciw „homomałżeństwom” ma charakter powszechny. Protestują nie tylko wszystkie religie, ale również pedagodzy, psycholodzy czy urzędnicy – najróżniejsze środowiska.
 

«« | « | 1 | » | »»
 • waldemar
  23.03.2013 17:49
  polecam artykuł Ziemkiewicza(bardzo na temat)
  http://www.fronda.pl/a/ziemkiewicz-o-pomysle-obnizenia-wieku-legalnosci-sesku-zabezpieczenie-starym-pederastom-lowisk-w-szkolach,27076.html
 • elizondo67
  24.03.2013 01:39
  HA!!!
  Bierzmy przykład z "laickiej" i "ateistycznej" Francji!! Chyba nas zawstydzają, bo nie dają mniejszości wchodzić na głowę.
 • Kopyrda
  24.03.2013 15:10
  Sznowna Raedakcjo, Drodzy Panstwo:
  Demostracja bedzie spektakularna. Ale jej uczestnicy reprezentuja mniejszosc Francuzow i Francuzek. Wiekszosc popiera homomalzenstwa.
 • TOMASZ OLESZKIEWICZ
  05.02.2014 09:18
  DEWIANCI I NIENAWISTNE WULGARNIE SIĘ ZACHOWUJĄCY ZBOCZEŃCY SEKSUALNI WPROWADZAJĄCY NA SIŁĘ I ZMUSZAJĄCY ORAZ DRĘCZĄCY DUCHOWO MORALNIE I PSYCHICZNIE WYBITNIE UZDOLNIONĄ TAK ZWANĄ MĄDROŚCIĄ A TAK NAPRAWDĘ KOMPLETNIE GŁUPOTĄ PONIŻEJ POZIOMU ILORAZU INTELIGENCJI NIEDOROZWOJU UMYSŁOWEGO PONIŻEJ SKALI IDIOTYZMU CZYLI NAJCIĘŻSZEGO UPOŚLEDZENIA UMYSŁOWEGO I KOMPLETNIE ZDEMORALIZOWANEJ I ANTY NATURALNO OGÓLNO TAK ZWIERZĘCEJ JAK I LUDZKIEJ I MAŁŻEŃSKIEJ I RODZINNEJ ORAZ UROJONEJ LUB TEŻ ZAKŁAMANEJ I MANIPULACYJNEJ TERRORYSTYCZNEJ I PROPAGANDOWEJ LUB TEŻ I PODOBNEJ DYKTATORSKIEJ I REŻIMOWEJ ORAZ ROSZCZENIOWEJ I KOMPLETNIE BEZCZELNEJ I PEŁNEJ ZŁOŚLIWOŚCI I PYCHY ORAZ ZATWARDZIAŁOŚCI SERC I UMYSŁÓW I EGOIZMU ORAZ GRZESZNOŚCI Z GRZECHÓW PRZECIWKO DEKALOGOWI BOŻEMU ORAZ PRZYKAZANIOM MIŁOŚCI WOBEC PANA BOGA SWEGO I BLIŹNIEGO SWEGO JAK SIEBIE SAMEGO I KOMPLETNE DNO NIŻEJ NIŻ RYNSZTOK I SZAMBO GORZEJ NIŻ ZWIERZĘCE A ŚMIĄ ŁAMIĄCY PRZEDSTAWICIELE POZA KOŚCIELNI I ANTY RELIGIJNI NIBY OFIARY LOSU I ATAKÓW I DYSKRYMINACJI NA NICH PRZEDSTAWICIELE : GENDEROWYCH I FEMINISTYCZNYCH ORGANIZACJI I HOMOSEKSUALIŚCI PODOBNIE DO ORGANIZACJI TERRORYSTYCZNYCH TAKŻE ŁAMAĆ PRAWA BOSKIE I NATURALNE I PRAWA CZŁOWIEKA I MAŁŻEŃSTWA I RODZINY ŁAMAĆ TAKŻE PRAWA KONSTYTUCYJNE W TYM PRAWA OBYWATELSKIE W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW NORMALNIE CHRONIONE : PRAWA I WOLNOŚCI I RÓWNOŚĆ WSZYSTKICH LUDZI NA ŚWIECIE I WE WSZYSTKICH KRAJACH EUROPY I WE POLSCE I WE FRANCJI.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.