Pracownia Ipsos wykonała badania opinii publicznej, dotyczące „małżeństw” homoseksualnych i ewentualnego przyznania takim parom możliwości adoptowania dzieci.
Okazało się że Polacy w zdecydowanej większości nie popierają takich rozwiązań.
86,5 proc. obywateli popiera zawartą w Konstytucji definicję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny (zdecydowanie popiera ją 61,3 proc., raczej popiera - 25,2 proc.). Poparcie to jest niemal równie wysokie u zwolenników wszystkich partii politycznych, obecnych w Sejmie. Najwyższe jest w elektoracie PiS - 95,2, najniższe – wśród zwolenników PO (80,6 proc.)
Na pytanie, czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do zawarcia jednopłciowego „małżeństwa”, łączące się z prawem do adoptowania dzieci, 71 proc. respondentów odpowiedziało, że nie (zdecydowanie nie – 44,6 proc., raczej nie – 26,4 proc.). Przeciwnicy homomałżeństw adoptujących dzieci to 86,2 proc. wyborców PiS, 54,6 proc. elektoratu PO, 70,7 proc. elektoratu Kukiz'15, 60,2 proc. zwolenników Nowoczesnej i 77,9 proc. popierających PSL.
Badanie przeprowadzono na zlecenie Fundacji Mamy i Taty w kwietniu br. na reprezentatywnej próbie ogólnopolskiej 1011 respondentów.
Praktyka ta m.in skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji.
Na wzrost nowych przypadków zachorowalności na nowotwory duży wpływ ma starzenie się społeczeństwa.