Hartman: Eugenika prewencyjna stanie się standardem

Prof. Jan Hartman mówi, że wolność prokreacji zostanie ograniczona. "Eugenika prewencyjna", w jego przekonaniu, stanie się kiedyś standardem.

Zastanawiający jest brak jego zdystansowania się od tego typu pomysłów. Jego zdaniem, "nie ma żadnej oczywistości na rzecz przewagi moralnej którejkolwiek strony alternatywy: z jednej strony prokreacja całkowicie dowolna i zdana na przypadek i prokreacja ograniczona i kierowana".

Sara Bernstain prof. Jan Hartman, członek-założyciel B'nai B'rith Polska

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EUGENIKA, HARTMAN

 • RaBi
  15.04.2013 23:05
  To nie pierwsza wpadka pana profesora.
  Domniemywam, że nie ostatnia.
  Eugenika jako standard postępowania państwa w ustach przedstawiciela narodu, który na własnej "skórze" doświadczył eugeniki - to już rechot historii. Dziwi mnie, że jeszcze, żadne Towarzystwo Pamięci Holokaustu i przedstawiciele Yadvashem nie potępili tak idiotycznych pomysłów.
  Jak na dłoni widać jak w nauce zdewaluował tytuł profesorski.
  Postuluję do Rektora UJ wywalić gościa na zbity pysk!
  Już widzę te tytuły prasowe gdyby o eugenice prewencyjnej mówił ksiądz lub innym przedstawiciel KK!
  Oskarżeń o antysemityzm nie było by końca!
 • Michał
  16.04.2013 08:52
  Kolejny argument dowodzący, że gender i wszystko wokół tego to ideologia totalitarna. Piewcy "wolności" i "tolerancji" okazują się hipokrytami. Nową rasą "Ubermenschów" będą "beautiful people". Ludzie zdrowi, dobrze wyglądający i atrakcyjni wizualnie. Dobrze się ubierający. Reszta będzie spychana na margines a w przypadku wykrycia wad w fazie prenatalnej - eksterminowana. Wtedy egocentrycy nie będą musieli organizować pomocy i leczenia takich osób i zaoszczędzą masę pieniędzy na egoistyczne potrzeby i hedonizm.
 • Tomek
  16.04.2013 09:28
  I jeszcze jedna ciekawostka. Pan profesor filozofii porównał ograniczenie wolności w poruszaniu się w przestrzeni do ograniczenia wolności rozrodczej. Otóż swoboda poruszania się jest ograniczona wolnością obywatela wynikającą z prawa własności. Ograniczenie wolności rozrodczej to czysty totalitaryzm! Intrygujący brak logiki w ustach profesora.
 • MacBlacker
  17.04.2013 12:26
  I jak tu wątpić w tezę że żydzi kochają socjalizm?
  Rozumiem też iż pan Hartman nie ma nic przeciw eugenice rasowej... np mordowanie żydowskich płodów?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.