Warsztaty gender niepokoją radnych Poznania

Kluby radnych: Prawa i Sprawiedliwości i Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego, nie chcą genderowych warsztatów w podstawówkach. Zamierzają opublikować listę szkół, które podzielają ich zdanie.

"Złożyłem w tej sprawie interpelację do prezydenta Poznania. Pytam, czy była świadomość ze strony miasta, jakiego rodzaju zajęcia odnośnie do ich składników programowych mają być organizowane w poznańskich szkołach. Ponadto czy była zgoda rodziców na organizację tego typu zajęć, a także czy prezydent stoi na stanowisku, że organizacja tego typu zajęć jest właściwa dla dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej" - mówił w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" Szymon Szynkowski, przewodniczący klubu radnych PiS w Poznaniu.

Radny przyznaje, że nie wie czy prezydent miasta zupełnie wyrzuci tematykę gender z poznańskich szkół, co jego zdaniem, byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale ma nadzieję, że przynajmniej ograniczy skalę jej oddziaływania.

Norbert Napieraj z klubu radnych Poznański Ruch Obywatelski skontaktował się w tej sprawie z wiceprezydentem miasta odpowiedzialnym za oświatę i dyrektorem wydziału oświaty urzędu miasta.

Dyrektorzy szkół otrzymali od prezydenta jednoznaczny sygnał, że absolutnie nie ma żadnej zgody na prowadzenie tego typu warsztatów w ramach zajęć lekcyjnych - czytamy na portalu NDz.

Grupa poznańskich radnych zamierza opublikować w internecie listę szkół, które chcą indoktrynacji gender i wykaz placówek, które nie zgadzają się na ten program.

"Z początkiem roku szkolnego chcemy zwrócić się do szkół, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów programu, z zapytaniem, dlaczego chcą promować gender, a także do tych wolnych od tej ideologii. Wszystko po to, by rodzice, którzy podejmują decyzję, do jakiej szkoły dziecko posłać, podejmowali ją świadomie również w tym aspekcie" - tłumaczył Norbert Napieraj.

O warsztatach pisaliśmy już wcześniej, zobacz  tutaj

«« | « | 1 | » | »»
 • goscimira
  09.08.2013 10:57
  Jak brzmi prawdziwa nazwa "edukacji" dzieci od "0" w systemie gender?

  Zemsta pedofilów.
 • piotr
  09.08.2013 11:59
  gender, słowo angielskie, większość, która się na jego temat wypowiada to właściwie nie wie co to jest, utożsamia to z seksualizują dzieci i promocją homoseksualizmu.
  ludzie poczytajcie trochę co to jest to niby gender bo zaczynam się czuć nieswojo na tym portalu,
  kiedyś kościół był przecież transfuzjon krwi, był przeciw przeszczepom, a dzisiaj??? dzisiaj jest przeciwko gender.
  minie trochę czasu to i to mu przejdzie.
  przecież gender to termin oznaczający tzw. płeć kulturową, której istnienie jest oczywiste - przecież kobiety i mężczyźni zachowują się różnie w różnych kulturach.
  nikt nie twierdzi ze nie ma płci biologicznej (po angielsku sex) - problem w tym ze w Polsce gender zaczęto tłumaczyć jako płeć i osoby, które nie za bardzo znają temat myślą że chodzi o zmianę płci lub coś takiego co oczywiście jest bzdurą.
 • Kopyrda
  09.08.2013 13:45
  Radni z PiS komplikuja sobie i innym zycie. Powinni zazadac wprowadzenia do Poznani praw Sharia, zmusic kobiety do noszenia burek, zakazac im pacy poza domem i po klopocie.
 • MacBlacker
  14.08.2013 18:06
  W nowych Charakterach - Od małego śmiejemy się z innych rzeczy

  http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/7240/P%C5%82e%C4%87-od-ma%C5%82ego-%C5%9Bmiejemy-si%C4%99-z-innych-rzeczy---/

  Czyli różnice płciowe występuja już u małych dzieci - a tu banda genderfaszystów twierdzi że jest inaczej.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.