Tornister pełen uśmiechów

Trwa akcja "Tornister pełen uśmiechów" zorganizowana przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej. Inicjatywa ma na celu wyposażenie dzieci z rodzin potrzebujących w kompletną wyprawkę do szkoły.

W kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca w Gdańsku 11 sierpnia odbyła się akcja wydawania tornistrów. - W plecaku umieszczona jest informacja w jakie przybory należy wyposażyć tornister. Chodzi nam przede wszystkim o zeszyty, ołówki, kredki, długopisy i inne przybory szkolne. Darczyńcy biorą plecaki i zapełniają je. Mogą również dołożyć coś od siebie. Potem te wyposażone tornistry wracają do parafii i dalej przekazywane są tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy - wyjaśnia Waldemar Chrzan z Parafialnego Zespołu Caritas.

- Ta wspaniała inicjatywa służy przede wszystkim najuboższym rodzinom. Pragniemy, by wszystkie dzieci mogły pójść do szkoły z kompletnie wyposażonym plecakiem i tym samym nie czuły się gorsze od pozostałych kolegów i koleżanek - mówi Mariola Chrzan z Parafialnego Zespołu Caritas.

W akcję "Tornister pełen uśmiechu" włączyły się 52 parafie archidiecezji gdańskiej. Prowadzona jest też ona niemal w każdej polskiej diecezji.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .