Burmistrz Londynu: Odbierać dzieci „radykalnym” rodzinom

Dzieci rodziców o „radykalnych poglądach” powinny być odbierane i trafiać pod opiekę państwa – uważa burmistrz Londynu Boris Johnson.

Ta „mrożąca krew perspektywa”, jak ją określił publicysta niezależnego portalu Infowars, nie jest daleka realizacji, bo już znane są przypadki odbierania dzieci rodzicom, którzy wspierają takie partie jak Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa.

Burmistrz Johnson w swym cotygodniowym felietonie na łamach dziennika „Telegraph” uznał, że prawo powinno traktować „przejawy radykalizmu jako formę znęcania się nad dzieckiem”. Instytucje państwowe, które mogłyby otoczyć opieką dzieci z rodzin, w których promuje się radykalne poglądy, uchroniłyby przed tym, by w przyszłości dzieci zamieniły się w potencjalnych zabójców czy zamachowcami-samobójcami”. Według polityka do odebrania dziecka wystarczyłoby przekonanie, że jest ono uczone przez rodziców nienawiści.

Zdaniem burmistrza, nie chodzi tu tylko o radykalny ekstremizm islamski, ale także tych, którzy wpajają wartości obce dominującej kulturze. Zachęca tym samym, by służby państwowe szybciej interweniowały w rodzinach, gdzie pojawiają się problemy społeczne czy religijne.

Kilka tygodni temu środowiska chrześcijańskie w Szkocji oburzył forsowany przez lokalny rząd projekt, by każde dziecko niepełnoletnie otrzymało socjalnego opiekuna troszczącego się o jego dobro. Przedstawiciele Christian Institute uznali, że jest to złamanie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i stanowi nieuzasadnioną ingerencję w prywatność i sprawy rodziny, i zagrozili pozwem sądowym.

«« | « | 1 | » | »»
 • Lech
  05.03.2014 16:41
  No to w myśl zasady którą promuje powinni mu natychmiast zabrać jego dzieci... Bardziej radykalnych poglądów chyba nie ma ... tylko kto by je chciał ....
 • aik
  05.03.2014 23:25
  Możliwe że należałoby wskazać pierwszego kandydata do takich działań - burmistrza Londynu. Nie życzę mu rozpadu rodziny, ale prezentuje naprawdę radykalne poglądy - trzeba by ustrzec przed tym jego dzieci...
 • tjz6
  06.03.2014 13:54
  Panu Burmistrzowi pewnie głównie chodzi o tych rodziców, którzy radykalnie poszli za Jezusem i nazywają się chrześcijanami. Boć to największe zagrożenie dla świata.Tego świata.
 • saherb
  10.03.2014 02:14
  Są dwa wyjścia z tej sytuacji. Nie mieć dzieci (czego nie polecam) albo wiać za granicę (wracać do Polski)...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.