Szczecin: Czwarte dziecko w oknie życia

Około godz. 4.45 nad ranem w poniedziałek w szczecińskim Oknie Życia została znaleziona dziewczynka.

To czwarte niemowlę pozostawione w Oknie, którym opiekują się siostry ze zgromadzeń Uczennic Krzyża oraz służebniczek starowiejskich.

Dziewczynkę przyniesiono w nosidełku, była odpowiednio ubrana i nakarmiona – poinformował KAI ks. Maciej Szmuc, dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Dziewczyna jest obecnie w szpitalu, lekarze badają jej stan zdrowia. Wkrótce Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy Stowarzyszenia Rodzin Katolickich rozpocznie procedurę umieszczenia dziecka w opiece zastępczej, a następnie w nowej rodzinie.

Okno Życia znajdujące się przy ul. Królowej Korony Polskiej 28 w Szczecinie powstało w 2009 r. Pierwsze dziecko trafiło do niego w styczniu 2011 r. Drugie zakonnice znalazły w 2012 r., a trzecie rok później.

Oknem Życia opiekują się siostry ze Zgromadzenia Uczennic Krzyża i ze Zgromadzenia Służebniczek Starowiejskich. Na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej podobne miejsca znajdują się także przy siedzibie Caritas w Stargardzie Szczecińskim oraz przy szpitalu w Goleniowie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • kasiek
  23.06.2014 21:53
  Bogu dzięki za takie kobiety! Na pewno było Pani bardzo ciężko podjąć tę decyzję ale dziękuję, że znalazła Pani potrzebną odwagę. Pani Maleństwo z pewnością dostanie dobrych rodziców, a Pani (chociaż teraz pewnie wydaje się to nieprawdopodobne)będzie mogła żyć w zgodzie z własnym sumieniem.
  My dzięki takiej kobiecie jak Pani mamy naszą Oleńkę i ciągle dziękuję Bogu, że dał jej siłę żeby urodziła to dziecko i ponieważ sama nie mogła się nim zająć, oddała je do adopcji a nie wyrzuciła na śmietnik!
 • anna
  23.06.2014 22:20
  Byłoby całkiem na miejscu umieścić zdjęcie sióstr szczecińskich (uczennic Krzyża lub służebniczek). Ktoś może nie doczytać podpisu, że chodzi o Płock. Przecież sprawa dotyczy Szczecina.
 • Mała Droga
  24.06.2014 10:24
  Bóg z Tobą, mamusiu, tej ślicznej dziewczynki. Właśnie uratowałaś jej życie :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.