Coraz większe problemy z płodnością

Coraz poważniejszym problemem staje się niepłodność mężczyzn. Są w Polsce regiony, gdzie boryka się z nią niemal co drugi pan - czytamy w "Rzeczpospolitej".

W katowickiej Klinice Gyncentrum w ramach społecznej akcji "Zdrowy tata" przebadano blisko 100 mężczyzn, ochotników mieszkających w tym regionie. Aż u 52 proc. badanych stwierdzono niepłodność.

"Od kilku lat obserwujemy rosnący odsetek panów mających problem z poczęciem dziecka. Ale tak złych wyników się nie spodziewaliśmy. Jest prawdziwy dramat" - powiedział gazecie dr n. biol. Wojciech Sierka z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum Clinic.

Szacuje się, że w Polsce problemy z poczęciem dziecka ma już co piąta para.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • te badania to szwindel
  30.08.2014 09:18
  Badania przeprowadziła klinika in vitro Gyncentrum uczestnicząca w rządowym programie. Wiążą się z planami przyjęcia ustawy o in vitro przez rząd. Sprawdzajcie co puszczacie w "Gościu"! W rzeczywistości problem dotyczy 5-10% mężczyzn, a ok. 95% z nich może zostać wyleczonych tradycyjnymi metodami.
 • Maluczki
  30.08.2014 13:24
  Jeżeli jakiś naród nie zapewnia swoim dzieciom możliwości normalnego życia, a dodatkowo je doszczętnie okrada, to nie powinien mieć dzieci!
 • MacBlacker
  02.09.2014 15:13
  Ja tam jestem płodny - jak by ktos potrzebowal to niczym Kopacz gotów jestem do poświęceń ;-)
 • Anna
  03.09.2014 20:28
  A ja nie mam żadnych problemów z płodnością - ale nie mam męża.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.