Wyrzucili oficera. Poszło o gejowski marsz

Mjr Bernard Gaynor został wyrzucony z armii australijskiej za krytykę jej udziału w gejowskiej paradzie.

Nie pomógł fakt, że 35-letni ojciec szóstki dzieci ma za sobą 15 lat służby w wojskowym wywiadzie, w tym 3 lata w Iraku. Na swym prywatnym blogu skrytykował udział armii w marszu gejów i lesbijek w Sydney w 2013 roku. Około 120 żołnierzy w wzięło udział w tej paradzie w pełnym umundurowaniu.

Gaynor powiedział LifeSiteNews, że po swej krytycznej wypowiedzi doświadczył antykatolickiej dyskryminacji ze stron dowództwa. Zresztą, już wcześniej podpadł przełożonym, gdy opowiedział się przeciw homoseksualnemu nauczaniu w szkole i krytycznie wypowiadał się o islamie. Po skrytykowaniu udziału żołnierzy w gejowskiej paradzie oficer otrzymał od armii list, w którym wyrażono opinię, że obraża innych i tworzy podziały. W piśmie była też sugestia, by odszedł z wojska. Rozpoczęła się „walka” pomiędzy armią a mjr. Gaynorem. W końcu został zwolniony ze służby.

Utrzymuje rodzinę wyłącznie z darowizn, które płyną od czytelników jego blogu. Pisze w nim: „chcę, by moje dzieci żyły w świecie, w którym mogą spokojnie wyznawać swoją wiarę”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.