Wiceminister Królikowski na wylocie?

Nowy minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk ocenił w Tok FM, że wiceszef tego resortu Michał Królikowski "przekroczył granice zaangażowania ideowego". Nie powiedział jednak wprost, że go usunie.

- Nie odnoszę się do kwestii związków Michała Królikowskiego z Kościołem. Tylko wydaje mi się, że w pewnym zakresie decyzje, które podejmował, były motywowane nieco inaczej, niż ja to ujmuję - powiedział Grabarczyk, dodając, że po ministerialnej nominacji nie rozmawiał z wiceministrem, ale do takiego spotkania dojdzie.

37-letni Michał Królikowski jest prawnikiem, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 2006-2011 kierował Biurem Analiz Sejmowych. Jest oblatem benedyktyńskim.

Lewica, także ta w łonie PO, już wcześniej domagała się jego dymisji za to, że kieruje się sumieniem i nie ukrywa katolickich poglądów. Optował on m.in. za wzmocnieniem ochrony prawnej życia nienarodzonych, krytykował projekt instytucjonalizacji związków partnerskich, prawne aspekty wdrażania rządowego programu in vitro oraz przenikniętą ideologią gender konwencję przemocową.

Michał Królikowski jest żonaty, ma czworo dzieci.

Przeczytaj też:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama