Kazirodztwo? Pani minister już o tym mówiła

Przez Polskę przetoczyła się fala oburzenia wezwaniem Jana Hartmana do dyskusji na temat zakazu kazirodztwa. Tymczasem - jak donosi fronda.pl - rządowy „minister ds. równości” Małgorzata Fuszara przed objęciem tego stanowiska mówiła na temat kazirodztwa podczas konferencji, zorganizowanej nas Uniwersytecie Warszawskim przez koło studentów gender/queer.

Na spotkaniu pt. "Nienormatywne praktyki rodzinne" w 2012 r. min. Fuszara powiedziała:

"Pytanie, które na Zachodzie się w tej chwili stawia dotyczy innej takiej normy która jest rzadko dyskutowana, i uważana jest zwykle za niepodważalną, to znaczy zakaz kazirodztwa. I on jest w tej chwili dyskutowany w Wielkiej Brytanii i w Niemczech. ... Przede wszystkim podważa się sens utrzymywania zakazu kazirodztwa w kontekście rodzeństwa. I pytanie o to, czy w dzisiejszych czasach rzeczywiście taki jest sens utrzymywania zakazu małżeństwo między rodzeństwem. Z jednej strony mówi się, że ten podstawowy powód , dla którego takie zakazy zwykle obowiązują, czyli obawa o zdrowie dalszych generacji (tu na twarzy prelegentki pojawił się szeroki uśmiech) po pierwsze, daje się wyeliminować. Po drugie jest problemem nie tylko takich związków, a po trzecie w tej chwili podważa się jakby w ogóle sensowność takiego argumentu, ponieważ tu znowu musielibyśmy się odwoływać do tego, że tylko pewna norma potomstwa ma decydować o tym, w jakie związki ludzie między sobą mogą wchodzić, a przecież takich norm nie można z góry jakby ustalać i odbierać innym osobom tutaj możliwości istnienia". (Patrz film z wystąpieniem min. Fuszary, od ok. 6:00)

Fronda.pl zwraca uwagę, że pani minister jest zwolenniczką ratyfikacji krytykowanej m.in. przez Kościół tzw. konwencji przemocowej, która w punkcie 14 przewiduje, że „strony podejmują działania konieczne do wprowadzenia do oficjalnychprogramów  nauczania na wszystkich poziomach edukacji materiałów szkoleniowych (…) dotyczących (…) niestereotypowych ról przypisanych płciom”.  - Co to jest „niestereotypowa rola płciowa”? Minister Fuszara daje tu odpowiedź - na przykład kazirodztwo - pisze fronda.pl.

«« | « | 1 | » | »»
 • Zibi89
  03.10.2014 19:09
  Po dziewiąte, dodałbym, że teraz najbardziej bluźnią ... dzieci. Tak, dzieci, które zrodziły się w związkach niesakramentalnych. W grzechu. To także wina rodziców, którzy z racji swojej nieodpowiedzialności przyczynili się do niewłaściwego zawarcia i/lub rozpadu związków sakramentalnych oraz złego wychowania tych dzieci.
 • saherb
  04.10.2014 00:02
  Jeśli o legalizację kazirodztwa, to prawdopodobnie kazirodztwo homoseksualne będzie jako pierwsze. Z pedofilią będzie podobnie...
 • Amerykanin
  04.10.2014 11:47
  Ja na miejscu Polaków bałbym się rządu polskiego bardziej niż Rosji. Jak możecie dopuszczać takich ludzi do rządów. Jak możecie być w UE, która promuje takie wartości.
 • MacBlacker
  05.10.2014 15:34
  Eutanazisci przechodza na pozycje matko.....ów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.