Abp Paglia w sprawie rozwodników

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny nie wyklucza zmian w kwestii dopuszczania do Komunii rozwodników żyjących w związku niesakramentalnym.

Arcybiskup Vincenzo Paglia stanowczo obstaje jednak przy tym, że nie będzie się to wiązało ze zmianą nauczania Kościoła, lecz będzie efektem lepszego zrozumienia Ewangelii, rozwoju, pogłębienia i poszerzenia doktryny.

Szef watykańskiej dykasterii opowiedział o swych nadziejach związanych z tegorocznym synodem w wywiadzie dla "Vatican Insider". Jego zdaniem we Włoszech synod cieszy się wielkim zainteresowaniem wiernych. Jeszcze nigdy nie było takiego odzewu w parafiach – stwierdził abp Paglia. Bardzo liczy on na owoce refleksji wiernych. Towarzyszy im bowiem – jak podkreślił – specjalna łaska Ducha Świętego.

«« | « | 1 | » | »»
 • ana
  05.03.2015 15:28
  Ta argumentacja abp Paglii o pogłębianiu czy poszerzaniu rozumienia doktryny jest wyrazem pogardy dla intelektu wiernych ze strony tego decyzyjnego duchownego. VI przykazanie ma obowiązywać, ale cudzołóstwo już nie będzie grzechem! To znaczy, że przez 2 tysiące lat KK nie rozumiał słów samego Jezusa o cudzołóstwie, a teraz kardynałowie wreszcie zrozumieli, że Jezus miał co innego na myśli.
  Najgorsze jest to, że Paglia, Kasper, Maradiaga, Marx to najbardziej zaufani papieża. Co będzie na synodzie? Sprawa wydaje się przesądzona.
 • Anna
  05.03.2015 23:42
  Rozwiązanie nasuwa się samo: bilboardy z hasłem "Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż!" należy rozwiesić w Watykanie.
 • Adriana
  06.03.2015 20:46
  Tak sobie czytam te wpisy i nasuwa mi się myśl, że ci wszyscy tutaj się wypowiadający, wierni i szlachetni, są równocześnie zwolennikami PiS, w którym rozwodników z nowymi małżonkami trudno zliczyć. I będą na nich głosować zgodnie ze swoim katolickim sumieniem, a innych odsądzać od czci i wiary. Bo ludzie PiS przestrzegają nauki Kościoła.
 • ma
  07.03.2015 21:53
  Na jesień szykuje się chyba schizma w Kościele - bo jak inaczej wytłumaczyć... szukanie sposobów obejścia Ewangelii.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.