ISIS morduje dzieci niepełnosprawne

Makabryczną decyzję podjęli muzułmańscy duchowni w opanowanym przez Państwo Islamskie Mosulu. Sędzia Abu Said Al Jazrawi wydał fatwę, która zatwierdza „zabijanie niemowląt z zespołem Downa i z innymi poważnymi deformacjami ciała albo takich, które są niepełnosprawne”.

Z powodu blokady informacyjnej nie jest pewne, ile niemowląt zostało do tej pory zamordowanych. Niektóre dane mówią o 38 noworodkach, które uduszono lub zrobiono im śmiertelny zastrzyk. W większości były to dzieci zagranicznych ochotników, którzy ożenili się z miejscowymi kobietami.

Aktywiści obrony praw człowieka działający na terenie Państwa Islamskiego przekazują również informacje o zabijaniu przez bojowników ISIS przypadkowo napotkanych osób niepełnosprawnych. W lutym tego roku Organizacja Narodów Zjednoczonych protestowała przeciwko wysyłaniu przez islamistów dzieci do samobójczych ataków, a także używaniu ich jako żywe tarcze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.