USA: Po wyborach cieszą się obrońcy życia

Obrońcy życia w USA mogą się cieszyć. Obok wyborów nowego prezydenta USA odbyły się 8 listopada też głosowania do Izby Reprezentantów i części Senatu. W obu izbach republikanie zdobyli większość. Szczególnie ważna jest przewaga w Senacie, gdyż tam muszą zostać potwierdzone ważne decyzje sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych.

Po śmierci sędziego Antonina Scalii, w Sądzie Najwyższym USA jest jedno miejsce wolne. Donald Trump obiecał w debacie telewizyjnej w październiku, że doprowadzi do tego, aby jak najszybciej stanowisko to zostało obsadzone i chciałby, aby nowy sędzia był taką osobą jak Scalia, który był znany ze swych konserwatywnych poglądów, m.in. był zdecydowanym przeciwnikiem aborcji. Być może podczas prezydenckiej kadencji Trumpa dojdzie do dalszych przetasowań w tym gremium, co na wiele lat może naznaczyć oblicze tego najwyższego organu sądowniczego w USA. 

W przypadku wyborów do Senatu ważną jest reelekcja senatora Marco Rubio, który po raz kolejny wygrał na Florydzie. Katolik Rubio jest uważany za jeden z najsilniejszych głosów pro-life w Senacie i oceniany jako "wielka nadzieja" republikanów na przyszłość. Odkąd objął urząd senatora, wielokrotnie mocno angażował się w obronę ludzkiego życia.

Zaraz po opublikowaniu wyników wyborów prezydenckich amerykańscy obrońcy życia zapowiedzieli, że cały czas będą przypominali prezydentowi-elektowi Donaldowi Trumpowi jego przedwyborcze obietnice. Chodzi przede wszystkim o zapowiedź wycofania się z finansowania ze środków publicznych organizacji Planowane Rodzicielstwo (Planned Parenthood), największej organizacji aborcyjnej w kraju. Kierujący organizacją „Księża za Życiem” ks. Frank Pavone powiedział wczoraj: "Widzimy małe światełko na końcu tunelu".

«« | « | 1 | » | »»
 • Gość
  10.11.2016 13:00
  Byle się nie skończyło jak w Polsce . Jak widzimy już geje protestują pod wiezowcem trump Tower
 • trzinaalli
  12.11.2016 09:30
  Lepiej jednak powstrzymać się z cieszeniem przed faktem, by później nie mówić o zawiedzionych nadziejach. Cieszyć się należy, gdy rzeczywiście dojdzie do tego, co Trump obiecał (a nawet więcej).
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.