Pierwszy aresztowany na podstawie bulwersującej ustawy

70-letni Cyril Winter został pierwszą osoba aresztowaną na podstawie ustawy kanadyjskiego stanu Ontario, zakazującej działalności pro life w promieniu 50 m od ośrodków aborcyjnych - podał polonijny serwis goniec.net.

Winter został aresztowany dwukrotnie – 7 i 9 lutego – przed The Morgenthaler Clinic w Ottawie.

Oświadczył, że był zaskoczony, bo choć wielokrotnie bywał w tym miejscu z plakatami, przedstawiającymi szczątki zamordowanych dzieci nienarodzonych, to tym razem miał jedynie tabliczki z hasłami: "Wolność słowa i wyznania. Nie dla cenzury" oraz "Boże, chroń nasze prawa konstytucyjne". 

Opowiadał, że gdy przyszedł pod klinikę z pierwszym z tym haseł, policja uznała, że zachowuje się zgodnie z prawem, ale najlepiej żeby nie wpatrywał się w klinikę i nie spędzał w tym miejscu zbyt dużo czasu. Jednak na skutek decyzji prokuratora Winter został aresztowany. Został podobnie potraktowany także trzy dni później, gdy przyszedł z plakatem z drugim z wymienionych haseł i - jak zapewniał - z nikim nie rozmawiał ani się nie modlił, nie patrzył nawet w stronę kliniki. Zaprzeczył też, jakoby fotografował osoby wchodzące do ośrodka aborcyjnego. Owszem, fotografował policję i czterech kontrdemonstrantów.

Jego procesy przed sądem mają się odbyć 16 i 23 marca.

W przeszłości Winter wielokrotnie przychodził z plakatami  pro life w okolice miejsc, w których zabijane są dzieci nienarodzone. Co najmniej parokrotnie jego obecność uratowała ich życie.

Zgodnie z przyjętym niedawno prawem stanowym, od 1 lutego za działalność pro life w promieniu 50 m od placówki aborcyjnej grozi grzywna do 5 tys. dolarów kanadyjskich lub pół roku więzienia. Kara ta może być podwojona w przypadku drugiego i kolejnego skazania. Strefa objęta zakazem może być powiększona do 150 m. Może też na wniosek zainteresowanych objąć szpitale, apteki i domy prywatne aborterów.

Oto rozmowa z Cirilem Winterem z kwietnia ubiegłego roku:

Donald Andre Bruneau Cyril Winter responds to libelous article by Heather Mallick of Torstar News on April 20, 2017.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
 • TomaszL
  23.02.2018 09:19
  Gwoli przypomnienia. Szczególnie tym co popierali lub tylko milczeli na temat obywatelskiego projektu "Ratujmy Kobiety":
  "Art. 12. Zakazuje się umieszczania treści i organizowania zgromadzeń przeciwnych przepisom niniejszej ustawy w odległości mniejszej niż 100 m od podmiotów leczniczych, w szczególności szpitali ginekologicznych i położniczych, a także placówek edukacyjnych, takich jak szkoły i przedszkola. "

  Tak więc być może i w Polsce za kilka lat będziemy mieli podobne przypadki. Także dzięki naszemu, katolików milczeniu czy wręcz popieraniu inicjatyw proaborcyjnych.
 • Wykolejeniec
  23.02.2018 09:37
  Czytają tytuł myślałem że chodzi o polską ustawę o IPN. Ale widać są dziedziny w których można ograniczać wolność słowa, karać za to i nikt nie protestuje. Nawet tak przywiązany do wolności słowa sąsiad z południa...
 • ekonom
  23.02.2018 11:01
  może lepszy będzie zwrot "Zabijalnia prenatalna"
 • Tomaszszcz
  01.03.2018 21:49
  GN promuje żonę Sikorskiego! Byłego ministra spraw zagranicznych ż PO , tego który niszczy Polskę!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.