Wiec poparcia dla protestujących ws. niepełnosprawnych. Jest nowy pomysł rządu

"Popieramy protest rodziców", "Otwórzcie serca dla niepełnosprawnych" - pod takimi m.in. hasłami odbyła się w piątek pikieta przed Sejmem. Trwające od południa wydarzenie zgromadziło osoby wspierające rodziców i opiekunów niepełnosprawnych, którzy 10. dzień protestują w budynku parlamentu.

Przed wjazdem na teren Sejmu umieszczono duży transparent z napisem: "Popieramy strajk okupacyjny rodziców osób z niepełnosprawnościami". Na mniejszych transparentach widać było hasła: "Jesteśmy za rządem, czy rząd jest za niepełnosprawnymi?", "Pomóżcie matkom, które zajmują się nami 24 godziny na dobę", "Żądamy ochrony życia narodzonego", "Dlaczego odpychacie niepełnosprawnych w objęcia totalnej opozycji", "Oddajcie nagrody niepełnosprawnym, to im się należy", "Czy wasze rozmodlenie jest tylko na pokaz?" oraz "Brak empatii to prawdziwe kalectwo", czy "Realizujcie postulaty, dacie radę".

Zgromadzeni dziękowali protestującym w Sejmie, krzycząc: "Jesteśmy z wami", "Super matki".

Liczba protestujących zmieniała się w ciągu dnia i wynosiła od kilkudziesięciu do ok. kilkuset osób w kulminacyjnym momencie.

Organizatorem zgromadzenia był m.in. warszawski Strajk Kobiet. Wśród protestujących widać było m.in. Adriana Zandberga z partii Razem i b.lidera KOD Mateusza Kijowskiego, na demonstracji nie były natomiast widoczne emblematy partyjne.

Podczas demonstracji głos zabierały m.in. same osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodzice i opiekunowie. Mówiono m.in., że rządzący nie słuchają głosów osób niepełnosprawnych. Uczestnicy manifestacji wyrażali żądanie natychmiastowego procedowania projektu podnoszącego wysokość renty socjalnej; mówili, że przestali ufać obietnicom. Wiele osób przedstawiało swoje indywidualne historie, opowiadało o przebiegu choroby i opisywało jak żyje się w Polsce z niepełnosprawnością.

Zgromadzeni zapowiedzieli, że będą wspierać protestujących w Sejmie przez całą "majówkę". "Jutro, pojutrze zapraszamy na 15., żeby patrzeć na ręce posłom, żeby nie podnieśli ręki na matki w Sejmie" - mówiono.

"Przychodzimy z propozycją premiera Mateusza Morawieckiego, która uwzględnia pierwszy postulat osób protestujących w Sejmie; mamy dobrą informację: jest 500 zł na rehabilitację osób o znacznym stopniu niepełnosprawności" - powiedziała przed spotkaniem z protestującymi w Sejmie rodzicami osób niepełnosprawnych rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Zdaniem protestujących, propozycja rządu to manipulacja, bo zaproponowano im 500 zł nie jako dodatek pieniężny, tylko rzeczowy. - Prawdopodobnie spędzimy "majówkę" w Sejmie - dodali.

«« | « | 1 | » | »»
 • Natalia
  28.04.2018 14:47
  Popieram protestujących rodziców niepełnosprawnych.To jest bardzo ciężka praca często w dzień jak i w nocy.Oni Kochają swoje dzieci,chcą się nimi zajmować i powini mieć jak najlepsze warunki. A do tego potrzebne są przede wszystkim pieniądze.
 • 1
  29.04.2018 21:47
  nierozumiem dlaczego tych niepelnosprawnych w protescie nie popiera Kosciol? Jak Kosciol sobie wyobraza poparcie spoleczenstwa do zakazu aborcji skoro wiadomo,ze skutek tego bedzie znaczacy wzrost takich niepelnosprawnych i bardzo ciezka sytuacja takich rodzin.Przeciez Kosciol powinien byc pierwszy wsrod tych najbardziej potrzebujacych.Czy jest jakis ksiadz w Polsce oplacajacy sobie mieszkanie i jedzenie za 800 zl wyplaty miesiecznie a do tego jeszcze kogos do opieki nad soba ?
 • gosc
  30.04.2018 12:16
  przecież to hucpa opozycji, chodzi o cyniczne wykorzystanie niepełnosprawnych w celu wykolejenia rządu
 • pkpppp
  30.04.2018 20:18
  jak im proponują formie wózków to 500 plus powinni dać w formie żywność i odzież będzie sprawiedliwie
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.