Caritas: Nasza aplikacja mobilna pomoże pomagać potrzebującym

Wspieranie potrzebujących przy użyciu smartfona umożliwia stworzona w Poznaniu aplikacja mobilna Caritas. Dzięki niej chętni mogą pomóc osobom wymagającym wsparcia; obecnie aplikacja obejmuje dzieła Caritas w ośmiu polskich diecezjach.

Po uruchomieniu aplikacji i wyborze diecezji, na ekranie smartfona wyświetlą się realizowane przez Caritas przedsięwzięcia, na które można przelać pieniądze.

Na terenie archidiecezji poznańskiej można w ten sposób zasilić fundusz na pomoc dla Syrii, przelać środki na jadłodajnie dla ubogich, na rehabilitację ciężko chorego dziewięciolatka lub na przytulisko dla bezdomnych. Każde z przedsięwzięć jest dokładnie opisane; dzięki aplikacji można nie tylko przelewać pieniądze, ale i poznać dzieła, w które można się włączyć jako wolontariusz.

"Aplikacja mobilna jest wyjściem naprzeciw naszym darczyńcom, korzystającym z urządzeń mobilnych. Nie muszą już wchodzić przez przeglądarkę na nasze strony. Nie muszą też, jak jeszcze wcześniej, wypełniać rubryk przelewu. W aplikacji Caritas w prosty sposób darczyńca może zaangażować się w akcje pomocowe. Otrzymuje konkretne informacje kto potrzebuje wsparcia, jaka pomoc jest potrzebna i jak można się włączyć" - powiedział PAP Paweł Pomin z Caritas Poznań

Jak dodał, każda możliwa do wsparcia akcja, ma, poza opisami, także zdjęcia, które pozwalają jeszcze lepiej poznać problem związany z finansowanym dziełem.

"Wpłacając darowiznę można wybrać konkretną potrzebę, na którą mają zostać przekazane pieniądze np. 10 zł na posiłek w jadłodajni, 25 zł na wyjście edukacyjne dziecka ze świetlicy socjoterapeutycznej albo 80 zł na godzinę rehabilitacji niepełnosprawnego dziecka. Drugą opcją pomocy jest zaangażowanie się w wolontariat i poświęcenie tej cennej waluty, jaką jest czas. Możemy pomagać w wydawaniu posiłków, organizować zajęcia dla dzieci albo pomóc w zbiórkach żywności" - wyjaśnił.

Paweł Pomin poinformował, że niebawem użytkownicy aplikacji będą mogli poznać efekty swojego wsparcia; otrzymają na smartfona komunikaty prezentujące rezultaty udzielonej pomocy.

Twórcy aplikacji mobilnej Caritas wcześniej przygotowali aplikację Drogowskaz, która wskazuje drogę do najbliższego Kościoła oraz informuje o dostępnych w okolicy mszach i spowiedziach.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg