MZ: pracujemy nad strategią na rzecz zdrowia dzieci

Pracujemy nad strategią na rzecz zdrowia dzieci. Dziś w Ministerstwie Zdrowia odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu z udziałem wiceministra Waldemara Kraski - poinformował w poniedziałek resort.

"Pracujemy nad strategią na rzecz zdrowia dzieci. Dziś w #MZ odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu z udziałem wiceministra Waldemara Kraski. Prace nad strategią zapowiadał minister @a_niedzielski" - podało MZ na Twitterze.

Minister zdrowia Adam Niedzielski informował w listopadzie, że wraz z premierem Mateuszem Morawieckim zdecydował o przygotowaniu specjalnej strategii na rzecz zdrowia dzieci. Zapowiedział, że jej głównie założenia będą przedstawione w lutym.

Jak zaznaczył, strategia będzie integrowała działania wielu resortów. Wśród nich będą MEiN, Ministerstwo Sportu i Ministerstwo Rolnictwa. Zadaniem tego zespołu będzie szczegółowa analiza wyników projektu badawczego, ale przede wszystkim sformułowanie rozwiązań, które będą skierowane do dzieci i młodzieży.

Z badań Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie wynika, że stan zdrowia dzieci w Polsce pogarsza się, zarówno jeśli chodzi o otyłość, jak i nadwagę. Badania zrealizowane w grupie 2 tys. dzieci w wieku 8 lat.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIECI, MZ, PAP, ZDROWIE

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg