Miały raka, ale urodziły

„Boskie matki” - to tytuł albumu, przedstawiającego kobiety, które zdecydowały się na łączenie ciąży, macierzyństwa z rakiem.

– Ich historie pokazują, że mimo choroby nowotworowej można żyć pełnią życia, mieć mnóstwo energii, a przede wszystkim urodzić zdrowe dziecko i spełnić się w roli matki. „Boskie matki” to kobiety chorujące na raka, ale walczące, radosne i szczęśliwe. Ich historie łamią stereotypy i  okazują, że mimo ciężkiej choroby można czuć się spełnioną kobietą i zostać szczęśliwą matką – piszą wydawcy książki.

Jej bohaterki to m.in. Magda, która „chce krzyczeć do wszystkich, że z rakiem można urodzić zdrowe dziecko”,Dorota, która „nie czuje się upoważniona do tego określenia”, czy Zosia mówiąca do swojego dziewięciomiesięcznego brzucha „Synku, bez ciebie nie dałabym rady”. Dodatkowo w albumie  można  znaleźć wywiad  z dr.Wygraj życie! Geremkiem – „ojcem-lekarzem” dzieci „boskich matek”.

Konwencja albumu nawiązuje do ikonografii religijnej. Wydała go fundacja Rak’n’Roll. Wygraj życie! Autorem wstępu jest Kamil Durczok, a recenzje napisali Alicja Bachleda- Curuś, Kayah oraz ks. Arkadiusz Nowak. Całkowity dochód ze sprzedaży albumu zostanie przeznaczony na remont poczekalni onkologicznych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.