Nie finansujcie laboratoriów in vitro!

Prawica RP zaprotestowała przeciw przekazywaniu publicznych pieniędzy na in vitro.

„Ogłoszenie przez premiera Tuska finansowania przez państwo zapłodnień in vitro to decyzja zarówno lekceważąca nieuchronne niebezpieczeństwo, jakie dla życia dzieci poczętych niosą te paramedyczne praktyki, jak i odpowiedzialność finansową państwa” – oświadczyła Prawica RP i wezwała Sejm do „bezzwłocznego podjęcia zdecydowanych kroków w celu nakłonienia wszystkich urzędów państwa do przerwania praktyki niszczenia życia dzieci poczętych in vitro.

„Przypominamy, że 21 lipca RP 2006 Sejm RP, w uchwale przyjętej ogromną większością głosów, jasno stwierdził, że „niszczenie ludzkich embrionów” „narusza art. 157a Kodeksu karnego przewidujący prawnokarną ochronę zdrowia dziecka poczętego”. Przypominamy również projekt Rezolucji przygotowany przez nas w tej sprawie i przekazany sejmowemu Zespołowi Ochrony Życia.

Zdecydowanie protestujemy również przeciw przekazywaniu publicznych pieniędzy laboratoriom in vitro. Decyzja ta jest tym bardziej gorsząca, że podejmuje ją premier, który niedawno atakował posłów, którzy zwiększyli (a nawet tych, którzy nie chcieli utrudniać zwiększenia) zasiłków porodowych.

Decyzja premiera Tuska to kolejny akt lekceważenia przez obecny rząd dla prawnego porządku Rzeczypospolitej i ładu moralnego w naszym życiu społecznym” – głosi oświadczenie, podpisane przez liderów Prawicy: Marka Jurka i Mariana Piłkę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IN VITRO

 • Renia
  23.10.2012 09:55
  A tym Panom juz dziękujemy. Kiedy mogli i byli nie zrobili nic.
 • Savonarola
  24.10.2012 19:00
  Decyzja premiera Tuska to kolejny akt lekceważenia przez obecny rząd dla prawnego porządku Rzeczypospolitej i ładu moralnego w naszym życiu społecznym”...
  Nie zgadzam sie z tymi slowami.W katolickim kraju in vitro popiera wiekszosc spoleczenstwa i decyzja Tuska wyraza jedynie wole wiekszosci Polakow.Poza tym Tusk podchodzi w sposob realny do sprawy in vitro.Jezeli kregi koscielne naciskajac na wladze doprowadza do blokady legalnosci in vitro;mlode Polki beda kierowaly sie na zabieg do tych krajow,w ktorych jest on legalny.Podobnie jak to ma miejsce z przerywaniem ciazy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja