Polki rodzą w Wielkiej Brytanii

W ubiegłym roku w Wielkiej Brytanii przyszło na świat 808 tysięcy dzieci. 196 tysięcy to dzieci imigrantek, przede wszystkim z Polski, Pakistanu i Indii.

Według brytyjskiego Narodowego Urzędu Statystycznego od 2001 cały czas rośnie ilość dzieci urodzonych przez matki pochodzące spoza Wielkiej Brytanii. W 2001 roku ten procent wynosił 15,1.

Najwięcej dzieci, bo 23 tysiące,  urodziły w ubiegłym roku mieszkające w Wielkie Brytanii Polki. W tym samym czasie przyszło na świat 19 200 dzieci kobiet pochodzących z Pakistanu oraz 15 500 z Indii. 4 na 10 dzieci imigrantek urodziło się w Londynie.

Według statystyk średnia liczba urodzin wśród kobiet, które pochodzą spoza kraju jest większa niż wśród miejscowych. Dla miejscowych średnia liczba urodzin wynosi 1,89 dzieci, a urodzonych poza Wielką  Brytanią 2,28. Wśród tych ostatnich przodują Pakistanki, a następnie Polki i Hinduski.  

Statystyki wskazują, że w 2007 roku 14 procent kobiet żyjących w Wielkiej Brytanii w wieku 15 do 45 lat urodziło się poza jej granicami, a w roku ubiegłym ta liczba wzrosła już do 18 procent.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.