Nie ma ekskomuniki dla parlamentarzystów

Episkopat Urugwaju zaprzeczył informacjom, jakoby tamtejsi parlamentarzyści, którzy głosowali za dopuszczalnością aborcji, podlegali automatycznie ekskomunice.

W prasie pojawiła sugerująca to wprost wypowiedź sekretarza urugwajskiego episkopatu. Obecnie jednak konferencja biskupów oświadczyła, że media błędnie zinterpretowały wypowiedź hierarchy, ponieważ ekskomunika dotyczy wyłącznie ludzi, którzy bezpośrednio biorą udział w zabijaniu dzieci nienarodzonych.

«« | « | 1 | » | »»
 • Krzysiek
  05.11.2012 08:59
  A co z tymi, którzy bezpośrednio wprowadzają zabijanie do życia społecznego poprzez ustawy i stanowione prawo?
 • Gosik777
  05.11.2012 10:44
  Ale do Komunii przystępować i tak nie mogą, bo trwają w grzechu ciężkim! Z racji nieakceptacji nauki Kościoła w ważnej sprawie i publiczne propagowanie tego = zgorszenie i przyczynianie się do zabijania.
 • Zygmunt_Stary
  05.11.2012 14:41
  Szkoda, że przyjmuje się taką interpretację, która wyłącza z ekskomuniki parlamentarzystów.
  To przecież oni stwarzają warunki prawne, pociągające za sobą sankcje, nie tylko za niedokonanie aborcji, ale nawet za zwłokę w jej wykonaniu!
  http://gosc.pl/doc/1345967.Plon-klamstwa-zalozycielskiego
  To oni ponoszą największą winę za łamanie sumień!
  "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle." Mat 10.28
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.