Papieskie honory dla nieprzeciętnego ginekologa

Prof. Robert Walley, założyciel światowego stowarzyszenia katolickich ginekologów MaterCare International otrzyma papieski order „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Prof. Walley jest Brytyjczykiem, który 40 lat temu praktycznie musiał opuścić ojczyznę. Stracił pracę w szpitalu po tym, jak odmówił wykonania aborcji. Przeniósł się do Kanady, tam pracował jako lekarz i naukowiec. Na emeryturze poświęcił się pracy założonej przez siebie organizacji katolickich ginekologów MaterCare. Organizuje ona pomoc medyczną dla matek w ubogich krajach, m.in. w Kenii, Ghanie i na Haiti. Nie może przy tym liczyć na bogate organizacje pomocowe czy rządy krajów Zachodu, ponieważ jej zaangażowani w niej lekarze odmawiają propagowania aborcji i antykoncepcji.

Prof. Walley odwiedzał już Polskę, w naszym kraju działa także MaterCare. Szerzej o tym w wywiadzie, którego dzielił on „Gościowi Niedzielnemu”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.