Masakra większa niż w Newtown - media milczą

Kilka dni przed masakrą w Newtown Rada Ministrów podała, że w Polsce w roku 2011 zabito 669 dzieci.

Media od kilku dni podają informację o tragedii w Newtown na pierwszych miejscach. Przypomnijmy, że zginęło tam 26 osób, z tego 20 dzieci w wieku od 6 do 7 lat. Z informacji Rady Ministrów dowiedzieliśmy się, że w minionym roku zabito państwowych szpitalach, w Polsce 669 dzieci. Dla mediów nie była to informacja ważna – komentuje Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do życia.

- Zastanówmy się dlaczego. Czy dlatego, że te dzieci były znacznie mniejsze (dziecko w wieku 24 tygodni od poczęcia waży ok. 1 kg)? A może dlatego, że dzieci polskie uśmiercane są po cichu, przy pomocy narzędzi chirurgicznych? Czy różnica wynika z tego, że dzieci w Polsce zabijane są przez lekarzy, a w Newtown mordował szaleniec? Polskie dzieci były zabijane za zgodą rodziców, a amerykańskie wbrew ich woli. Czy zabijanie dzieci przez lekarzy to mniejszy skandal, niż zabijanie przez szaleńców? Czy zabijanie za zgodą rodziców jest lepsze niż zabijanie wbrew ich woli? Czy zabijanie dzieci niepełnosprawnych jest lepsze od zabijania dzieci zdrowych? – pyta retorycznie Dzierżawski.

- W 1979 roku Matka Teresa z Kalkuty, odbierając Pokojową Nagrodę Nobla powiedziała: „Największym zagrożeniem dla pokoju jest aborcja. Jeśli matka może zabić swoje dziecko, cóż powstrzyma ciebie i mnie, żebyśmy nie pozabijali się nawzajem?" . Niestety, te słowa nie poruszyły wielkich tego świata. To, co dzieje się obecnie jest wypełnieniem proroctwa świętej z Kalkuty – podsumowuje obrońca życia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, NEWTOWN

 • Pro-contra
  18.12.2012 09:23
  W programie Moniki Olejnik Terlikowski stwierdził, że likwiduje się dzieci, np. z zespołem Downa, wywołując poród, rodzą sie zywe i potem...

  W tym momencie Redaktorka mu przerwała.

 • kochana
  18.12.2012 17:24
  Nie mordujcie niepełnosprawnych od poczęcia my też chcemy żyć.
 • wert
  18.12.2012 18:43
  Pan terlikowski jest falszywy w swoich opiniach tak samo jak ruch pro life. Sa przeciw aborcji a sa za zabijaniem ludzi juz poczetych (czyt. kara smierci).
  Pan piecha wielki lekarz ktory sam dopuscil sie 1 tysiaca aborcji, dla mnie ejst niewiarygodny.
 • arte
  19.12.2012 07:55
  Jestem ciekawa czemu pan Dzierżawski nie ubolewa nad zdrowymi ofiarami nielegalnych aborcji, których może być w Polsce nawet 200 tys. rocznie? Czyżby dlatego, że nie można z tego zrobić medialnej afery, sparaliżować pracy szpitala. Powinien się zająć ogłoszeniami w prasie i w necie typu: "ginekolog wszystko, tanio", nawracaniem małolat, do 25 lat, które na forach proszą o pomoc w dokonaniu aborcji. Nielegalne aborcje nie interesują go, bo oznaczają, że działa naturalne planowanie rodziny i czekanie z seksem do ślubu, a młodzież wbrew kościelnym moralistom współżyje przed ślubem, a aborcje zdarzają się nawet w małżeństwie.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.