FB karze za tekst o homoseksualizmie

Konta administratorów strony portalu Polonia Christiana (pch24.pl) na Facebooku zostały zawieszone do czasu specjalnej weryfikacji. Powodem tego było umieszczenie na fanpage’u portalu tekstu pt. „Homo – aktywiści przyznali, że upodobania seksualne są zmienne”.

„FB zastosował cenzurę – tekst został usunięty” – piszą redaktorzy pch24.pl.

Dodają, że w tekst ten był informacją o konferencji, którą zorganizowali homoseksualni aktywiści z organizacji Prideworks for LGBT Youth. „Padły na niej stwierdzenia, że seksualność jest czymś „płynnym” a upodobania seksualne zmieniają się. Taka teza, padająca z ust tęczowych działaczy, była przełomowa, gdyż większość z nich propaguje przekonanie, iż orientacja jest genetycznie uwarunkowana, choć badania wskazują inaczej” – podkreślają.

Zwracają przy tym uwagę, że Facebook nie zawiesił profilu portalu pch24.pl, ale pięć indywidualnych, prywatnych kont jego redaktorów. „Tak jakby chciano nam powiedzieć – wiemy kim jesteście, wiemy gdzie pracujecie, jeśli nie zaczniecie myśleć tak, jak chcemy byście myśleli – na Facebooku może was po prostu nie być. Dodatkowo warto zauważyć, że skoro zawieszono konta wszystkich redaktorów PCh24.pl – profil portalu na Facebooku również nie mógł działać. Sprytne, prawda?” – pytają dziennikarze, dodając, że nie wycofają się z głoszenia prawdy o naturze homoseksualizmu.

Aktualizacja: redakcja pch24.pl informuje: "Po wczorajszym zawieszeniu kont redaktorów naszego portalu, FB dziś zawiesił część uprawnień na naszych kontach. Utraciliśmy możliwość zamieszczania treści na naszym fanpage'u."

«« | « | 1 | » | »»
 • suiculs
  05.01.2013 13:51
  Tyle umów międzynarodowych, tyle paktów i konwencji, a nikt tego nie egzekwuje. Żyjemy w dziwnych czasach. Trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć: facebook, telewizja Trwam, kontrowersje z katastrofą smoleńską. Czy jest możliwe, że to się kiedykolwiek zmieni?
 • jaha
  06.01.2013 21:25
  Facebook jest prywatną własnością. Właściciele decydują, jakie treści mogą na nim być, a jakie nie. Możliwość moderacji i pełnej kontroli całej zawartości FB (wszystkie zdjęcia, wpisy, prywatne wiadomości) jest ich nienaruszalnym prawem! Takim samym jak prawo do promocji jakiegokolwiek poglądu, jeśli nie łamie on obowiązującego prawa.
  Pogódźcie się z tym
 • Paweł
  06.01.2013 23:48
  PCh dwa razy sama poddała moje wypowiedzi cenzurze. Jestem biotechnologiem i zarzucałem im anty-GMO propagandowe tytuły, więc dziękuję za tak "czcigodną" witrynę.

  Swoją drogą możnaby założyć event na fejsie o tym, który uruchomiłby czujność i sprzeciw katolików.
 • fix
  24.11.2017 03:37
  @jaha Pleciesz bzdury. Można i należy domagać się od Facebooka podporządkowania sie polskiej jurysdykcji!. Tu jest dokładnie taka sama sytuacja jak z wrogimi rozgłośniami: Wolną Europą, Glosem Ameryki , BBC, itd. które nadawały w czasie PRL z obcych terytoriów w języku polskim.Jeśli łamie się prawo, obowiązujące na terytorium Polski, a rozgłośnie nadawały w języku polskim - do obywateli polskich, to mamy pełne prawo ukrócić wrogą propagandę, działającą na szkodę Państwa i wbrew prawu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.