Zabijał dzieci, wbijając nożyczki w kark

Szokujące fakty wyszły na jaw podczas procesu amerykańskiego aborcjonisty Kermita Gosnella. Zabijał on nienarodzone dzieci, nawet po 24 tygodniu ciąży. Robił śmiertelne zastrzyki, a potem wbijał dzieciom nożyczki w kark, przecinał kręgosłupy.

Adwokat Gosnella twierdzi, że do przecinania dzieciom kręgosłupów dochodziło tak na wszelki wypadek, gdy urodziły się martwe na skutek podanych wcześniej zastrzyków . Przeczą temu zeznania pracownic kliniki. Jedna z nich zaświadczyła przed sądem, że słyszała płacz dziecka, zanim przecięto mu kręgosłup. Druga widziała, jak po śmiertelnym ciosie dziecko aż podskoczyło. Gosnell odpierał ostatni z tych zarzutów, twierdząc, że był to ostatni mimowolny ruch martwego już płodu. Jednak biegły neonatolog stwierdził przed sądem, że jeśli dziecko się porusza, to znaczy, że jest żywe. Dodał, że przecięcie rdzenia kręgowego oznacza dla maleństwa straszliwy ból.

Jedna z pielęgniarek Lynda Williams zeznała, że dziecko ich pacjentki przyszło na świat w toalecie kliniki pod nieobecność jej szefa. Williams przyznała, że wbiła wtedy dziecku nożyczki chirurgiczne w kark tak, jak uczył ją Gosnell.

20-letnia Chanice Mannings ze łzami w oczach opowiadała o aborcji, przeprowadzonej u niej przez Gosnella, kiedy miała zaledwie 15 lat. Była w 29 tygodniu ciąży.

W trakcie procesu okazało się, że Gosnell do swego morderczego procederu zatrudnił też… uczennicę szkoły średniej. Ashley Baldwin, córka innej pracownicy Gosnella, została przez niego zatrudniona w wieku 15 lat. Robiła zastrzyki dożylne, asystowała przy aborcjach.

W sumie 72-letniemu Gosnellowi przedstawiono 43 zarzuty. Jest wśród nich 7 zabójstw noworodków oraz jedno zabójstwo dorosłej kobiety, Karnamayi Monger. Dodatkowe zarzuty dotyczą m.in. fałszowania dowodów, demoralizowania nieletnich i bezczeszczenia zwłok. Grozi mu nawet kara śmierci. Proces przed sądem rozpoczął się 18 marca.

Klinika Gosnella (działająca w paru stanach) została okrzyknięta w prasie „domem horrorów”. Obrońcy życia są jednak zbulwersowani zmową milczenia na jego temat w dziennikach wielkich sieci telewizyjnych (ABC, NBC, CBS). Według danych monitorującej media organizacji Newsbusters (podanych przez lifenews.com 11 kwietnia), wspomniane telewizje nie poświęciły procesowi Gosnella ani jednej minuty. Dla porównania, aż 41 minut poświęciły za to na kontrowersje, dotyczące traktowania zawodników przez trenerów koszykówki na Uniwersytecie Rutgers.

Kiddemcee3 Kermit Gosnell, Abortion Doctor, On Trial Over Newborn Baby Murders In Pennsylvania..

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Reklama

Reklama

Reklama