Aborter nie dostanie kary śmierci

Aborter z Filadelfii Kermit Gosnell nie zostanie skazany na karę śmierci. Przedwczoraj sąd uznał go winnym zabójstwa trojga dzieci, które podczas wykonywanej przez niego tzw. późnej aborcji urodziły się żywe. W przyszłym tygodniu ma zostać orzeczona kara.

Już po wydaniu przez ławę przysięgłych werdyktu, uznającego winę Gosnella co do głównych zarzutów, obrona zawarła porozumienie z oskarżycielem. Aborter zrzekł się prawa do apelacji, w zamian za to prokurator zgodził się zrezygnować z domagania się kary śmierci. Wystąpi za to do sądu o skazanie dzieciobójcy na podwójne dożywocie bez prawa do warunkowego zwolnienia z więzienia. Prokurator uznał, że w razie złożenia odwołania od wyroku sądu pierwszej dalsza procedura trwać będzie tak długo, że nie ma szans, by 72-letni Gosnell dożył wykonania wyroku śmierci. Wobec tego morderca i tak spędzi resztę życia za kratami.

Proces właściciela kliniki, zwanej „domem horroru”, ujawnił Ameryce najbrutalniejszą twarz przemysłu aborcyjnego. Więcej na ten temat przeczytasz w następujących tekstach:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • kepasa
  15.05.2013 10:41
  Czasem odnoszę wrażenie że Pan Bóg nieźle "nawiwijał" dając nam wolną wolę i rozum. Po ludzku koleś powinien resztę życia spędzić w kamieniołomach bo akurat śmierć dla tego kolesia byłaby nagrodą, a po Bożemu modlić się za niego o nawrócenie.
 • ABC
  15.05.2013 11:54
  Orzeczenie kary śmierci dla Gosnella to byłby precedens pozwalający na orzekanie takich kar w stosunku do innych popełniających takie zbrodnie.

  Nie jestem zwolennikiem tej kary. Jednak jak się czyta o tego rodzaju zbrodniach, to człowiekowi przychodzą na myśl obozy koncentracyjne i proces w Norymberdze, gdzie takie kary sprawiedliwie orzeczono.
 • Yanosh
  15.05.2013 15:54
  "dogadanie się" prawników oznacza, że różnicuje się morderców. jakim zatem prawem ostatni terrorysta islamski Carnajew juz został okrzyknięty mordercą i dostanie karę śmierci ! czyzby jego adwokat nie miał takiej siły przekonywania prokuratora !! czy też terroryzm jest wiekszym złem w odczuciu prawników i Amerykanów niź zabójstwo nienarodzonych? A co jeśli Gosnell zamordował tak więcej dzieci nienarodzonych niż zginęło w zamachu zorganizowanym przez Carnajewów?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja