Pani minister przeciw zdrowej rodzinie

Przy pomocy skandalicznego dokumentu minister ds. równości Agnieszka Kozłowska-Rajewicz usiłuje narzucić innym ministrom genderowe podejście do walki o prawa mniejszości. Niektóre resorty protestują.

Kozłowska-Rajewicz zaproponowała program równościowy, który ma obowiązywać innych ministrów. To on wzbudził sprzeciw wewnątrz rządu.

Wyjątkowo ostry spór dotyczy treści w podręcznikach. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprotestowało przeciw sformułowaniu, że w podręcznikach obecnie „preferowane są stereotypowe układy rodzinne: mama, tata, dwoje dzieci". „Sformułowanie może sugerować, że powszechny w Polsce »rodzinnocetryczny typ społeczeństwa« jest gorszy niż inne formy" – ripostuje wiceminister Joanna Berdzik. Kozłowska-Rajewicz zgodziła się zmienić zapis, jednak wciąż uważa, że „należy dążyć do rozszerzenia sposobu prezentacji treści dotyczących np. (...) rodzin alternatywnych, osób homoseksualnych" – pisze „Rzeczpospolita”.

Z kolei Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uważa, że przepisów o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie nie trzeba uzupełniać o problematykę agresji wobec gejów.

Dziennik zwraca uwagę, że prawo nakłada na minister ds. równości obowiązek „podnoszenia świadomości społecznej", tymczasem Kozłowska-Rajewicz postanowiła zobowiązać ministrów do zmian w prawie. Zdaniem cytowanego przez gazetę eksperta prawa konstytucyjnego, program nie ma rangi prawnej, która dawałaby mu możliwość nakładania na ministrów bezwzględnie obowiązujących nakazów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| GENDER

 • aśkA
  23.05.2013 12:48
  Tęczowi zaalarmowani wchodzą i minusują :)) Głównie w tekście o wypowiedzi Pawłowicz.
 • chordad
  23.05.2013 13:14
  proszę o konkretne wskazówki, jak odwołać ten antypolski rząd w całości!!!

  tym, którzy mi wytkną, że
  "przecież on został demokratycznie wybrany"
  z góry odpowiem:
  spytajcie wyborców PO z 2007 i 2011, czy dzisiaj też by ich wybrali, czy raczej teraz wstydzą się tego wyboru...

  skoro rządzenie krajem jest formą udzielonego przez Naród pełnomocnictwa, to w razie przekroczenia przez pełnomocnika uprawnień i/lub działania na szkodę mocodawcy takie pełnomocnictwo można/trzeba odwołać!!!
 • gut
  23.05.2013 16:21
  A co to się dziwić przecież tę Panią widać na zdjęciu z tego kongresu kobiet na portalu wiara.pl Ministerstwo urządza sobie >ustawkę< przeciwko rodzinie.
 • libera
  27.05.2013 12:24
  No tak, tylko, że Polska się zmienia. Model rodziny się zmienia. I co te dzieci, które nie żyją w tej idealnej komórce społecznej mają czuć się gorzej?? O to chodzi??

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.