Franciszkanie włączają się w akcję „Jeden z nas”

Franciszkanie poparli Europejską Inicjatywę Obywatelską „Jeden z nas”. Jeszcze w czerwcu bracia z krakowskiej prowincji będą zbierać przy swoich klasztorach podpisy pod deklaracją poparcia dla prawnej ochrony godności i życia każdej istoty ludzkiej.

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z nas” jest pierwszą próbą podjętą przez organizacje broniące życia z całej Europy, zmierzającą do zmiany europejskich przepisów, tak by zablokować finansowanie przez Unię Europejską instytucji, zajmujących się szerzeniem aborcji lub eksperymentowaniem nad embrionalnymi komórkami macierzystymi, a co za tym idzie, ich niszczeniem.

Inicjatywa wykorzystuje nowe narzędzie stworzone przez Parlament Europejski, które pozwala milionowi obywateli Unii na złożenie własnego projektu zmiany prawa europejskiego.

Inicjatywa otrzymała oficjalne poparcie Stolicy Apostolskiej, Konferencji Episkopatu Polski i Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce.

Swoje „tak” dla życia można wyrazić, wchodząc na stronę internetową: www.jedenznas.pl i oddając tam swój głos poparcia.
W tej chwili jest już zebranych ponad pół miliona podpisów z wymaganego jednego miliona.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.