Powstanie Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia

Wkrótce powstanie Europejska Federacja Ruchów Obrony Życia - zdecydowano dziś podczas I Europejskiego Kongresu Prolife w Krakowie. Federacja powstanie z przekształcenia ruchu, popierającego inicjatywę „Jeden z nas”.

Inicjatywa ta zebrała w ostatnich miesiącach prawie 2 miliony podpisów obywateli krajów Unii Europejskiej. Poparli oni w ten sposób wprowadzenie do prawa europejskiego zakazu finansowania aborcji oraz badań naukowych, niszczących życie dzieci nienarodzonych.

Przybyli do Krakowa delegaci z 20 krajów uznali, że zgromadzony w ten sposób potencjał nie może zostać zmarnowany - powiedział serwisowi gosc.pl przedstawiciel Polski w komitecie wykonawczym inicjatywy „Jeden z nas” Jakub Bałtroszewicz. Komitet ten, któremu przewodniczy włoski eurodeputowany Carlo Casini, ma się przekształcić w zarząd rodzącej się federacji.

- Naszym celem jest stworzenie silnej międzynarodowej organizacji, której głos za życiem będzie słyszany w instytucjach europejskich - dodał Bałtroszewicz.

Dzisiejszy dzień kongresu w sanktuarium w Łagiewnikach wypełniony był specjalistycznymi wystąpieniami ekspertów. Były one poświęcone przygotowaniom do wysłuchania publicznego inicjatywy „Jeden z nas”. Poruszone były m.in. zagadnienia prawne, kwestie naukowe, dotyczące badań nad komórkami macierzystymi, koncepcji praw reprodukcyjnych i skutkom ich wdrażania, polityce zdrowotnej Unii Europejskiej.

Na sobotę planowane jest m.in. spotkanie uczestników kongresu z kard. Stanisławem Dziwiszem oraz dyskusje panelowe w krakowskim hotelu Radisson na temat budowania cywilizację życia w świecie polityki, marketingu idei, pomocy potrzebującym oraz polskich organizacji pro-life.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama