Jest termin wysłuchania publicznego ws. "Jeden z nas"

Komisja Europejska wyznaczyła termin wysłuchania publicznego w sprawie inicjatywy „Jeden z nas”.

W ramach tej kampanii blisko 2 miliony obywateli krajów Unii Europejskiej opowiedziało się za zakazem finansowania ze środków unijnych aborcji i badań naukowych, w których niszczone jest życie ludzi w stadium embrionalnym. (Zebrano około 1,9 mln podpisów, z tego prawie 1,75 mln zostało oficjalnie uznane.)  

Wysłuchanie odbędzie się w czwartek, 10 kwietnia 2014 r. Następnie Parlament Europejski zdecyduje, czy proponowany przez inicjatywę projekt zostanie poddany pod jego obrady i czy stanie się obowiązującym prawem.

W najbliższych dwóch tygodniach w Brukseli i Paryżu odbędą się intensywne przygotowania komitetu obywatelskiego oraz wykonawczego do wysłuchania publicznego. Polska komisja ekspercka zbierze się w najbliższy poniedziałek w Warszawie - poinformował serwis gosc.pl polski lider inicjatywy Jakub Bałtroszewicz.

My zaś prosimy o modlitwę o światło Ducha Świętego dla promotorów akcji i dla tych, którzy będą podejmowali decyzje w w jej sprawie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.