Oficjalne statystyki akcji "Jeden z nas"

Organizatorzy inicjatywy "Jeden z nas", postulującej wprowadzenie zakazu finansowania ze środków UE aborcji i badań niszczących życie człowieka na jego najwcześniejszych etapach, podali statystyki, dotyczące podpisów, zebranych w ramach tej kampanii.

Z podsumowania wynika, że w całej Unii zebrano ogółem ponad 1,9 mln podpisów obrońców życia. Z tego przeszło 1,7 mln głosów poparcia zostało oficjalnie uznanych. To znacznie więcej niż wymagane minimum, wynoszące jeden milion.

(TUTAJ znajdziesz szczegółowe statystyki)

Teraz Komisja Europejska ma 3 miesiące na zorganizowanie wysłuchania publicznego. Prawdopodobnie odbędzie się ono między 24 marca a 10 kwietnia, chyba, że Komisja zaproponuje, by odbyło się ono już w nowej kadencji. W wysłuchaniu publicznym będą brali udział członkowie Komitetu Obywatelskiego inicjatywy, została zablokowana możliwość powoływania ekspertów. Po wysłuchaniu publicznym, KE po miesiącu ogłosi, jaką decyzję podjęła w sprawie inicjatywy "Jeden z nas".

- Odmowa dalszego procedowania inicjatywy i nieskierowanie jej do Parlamentu Europejskiego wskaże jasno, że instytucja Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, która miała demokratyzować instytucję UE, jest fasadowa i nie spełnia swojej roli, a sama Komisja Europejska nie szanuje głosu prawie 2 milionów obywateli krajów UE - podkreśla Jakub Bałtroszewicz, koordynator polskiego komitetu narodowego inicjatywy oraz Fundator Fundacji "Jeden z Nas"

Więcej informacji o inicjatywie na stronie Komisji Europejskiej: http://ec.europa.eu/citizens-initiative/public/initiatives/finalised/details/2012/000005 i na stronie Fundacji "Jeden z nas": http://jedenznas.pl/inicjatywa/

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja