Polak na czele eurofederacji pro life?

Dziś w Madrycie zostaną wybrane najważniejsze władze statutowe Europejskiej Federacji ONE OF US, która zrzesza obrońców życia z całego kontynentu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na stanowisku sekretarza generalnego Federacji zostanie potwierdzony Jakub Bałtroszewicz - dowiaduje się KAI.

Przedstawiciele 30 organizacji pro life z 21 krajów spotykają się dziś w Madrycie. Jest to pierwsze formalne spotkanie całej prawnie ukonstytuowanej Europejskiej Federacji ONE OF US, która została zapoczątkowana rok temu podczas Kongresu Pro Life w Krakowie.

W Madrycie zostaną wybrane najważniejsze władze statutowe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na stanowisku sekretarza generalnego Federacji zostanie potwierdzony Jakub Bałtroszewicz.

Jak komentują obrońcy życia z Polski, byłby to dla naszego kraju nie tylko zaszczyt i docenienie znaczącego wkładu w ubiegłoroczną, rekordową w historii Unii, Europejską Inicjatywę Obywatelską, pod którą podpisało się niemal dwa miliony obywateli. Przede wszystkim byłby to realny wpływ na działanie organizacji w całej Europie, gdyż w świetle statutu federacji to właśnie sekretarz generalny odpowiada za codzienne zarządzanie i realizację zadań wyznaczonych przez zarząd.

W wywiadzie dla „Naszego Dziennika” Jakub Bałtroszewicz przypomniał, że w ubiegłym tygodniu na prywatnej audiencji u papieża Franciszka była Berthe Lejeune, żona zmarłego w 1994 roku Jérôme’a Lejeune’a, wielkiego obrońcy życia, i dokładnie zrelacjonowała działania Europejskiej Federacji „Jeden z nas”. „Papież nie tylko bardzo ucieszył się z tej inicjatywy, ale także pobłogosławił nam” – mówił Bałtroszewicz.

Spotkanie w Madrycie poświęcone będzie również planowaniu przyszłych działań organizacji w Europie. Przypomnijmy, że ubiegłoroczna inicjatywa ustawodawcza miała przeszkodzić wypływaniu pieniędzy unijnych na programy niszczące życie ludzkie. Jej autorzy musieli zebrać milion podpisów (na papierze i w Internecie), co – zgodnie z Traktatem Lizbońskim – pozwoliłoby Komisji Europejskiej na podjęcie prac w tym kierunku. Inicjatywa zebrała blisko 2 miliony głosów, ale została odrzucona przez Komisję Europejską i oczekuje na proces odwoławczy w unijnym Trybunale Sprawiedliwości.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • mmm
  28.11.2014 12:14
  Nie wiedziałem, że dziecko może zostać sekretarzem jakiejkolwiek organizacji. Widocznie pro-life rządzi się jakimiś własnymi, "nowatorskimi" prawami :))
 • aga
  28.11.2014 13:03
  "Już po raz trzeci zapraszamy do włączenia się we wspólną modlitwę, którą będziemy zanosić przez cały czas trwania Adwentu. Pragniemy modlić się zarówno za dzieci, które mają się narodzić, za już narodzone jak i za ich rodziców. Będziemy prosić również o przemianę serc wszystkich ludzi, dla których życie jest wartością podważalną.

  Przez 25 dni Adwentu spotkamy się z 25. dziećmi cierpiącymi na różnorodne, wrodzone niepełnosprawności i choroby a także z dziećmi, które zmagają się z trudnymi sytuacjami. Spróbujemy przyjrzeć się jak żyją, z jakimi trudnościami się zmagają i co to oznacza dla nich i dla ich rodziców. Każdego dnia przybliżać będziemy historię innego dziecka. Jednocześnie modlić się będziemy za te wszystkie dzieci, które są doświadczone takim stanem oraz za te, które z podobnymi problemami przyjdą na świat.

  Patronat honorowy akcji adwentowej objął
  Ks. Biskup Kazimierz Gurda

  Patronat medialny objęło Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy

  Co oznacza włączenie się w akcję adwentową?
  Włączenie się w akcję adwentową zakłada codzienne zapoznanie się z rozważaniem dotyczącym niepełnosprawności bądź choroby dziecka oraz odmówienie stałej modlitwy. Całość powinna zająć ok. 5 minut dziennie.

  Przez ile dni trwa modlitwa?
  Modlitwa trwa przez cały Adwent, w tym roku są to 25 dni, od 30 listopada do 24 grudnia włącznie.

  Gdzie i której godzinie będzie odmawiana?
  Miejsce i czas modlitwy zależy od własnego wyboru. Proponujemy odmawianie modlitwy w obecności Najświętszego Sakramentu.

  Kto może się włączyć?
  W modlitwę może włączyć się każdy. Zachęcamy do podejmowania modlitwy także przez dzieci, całe rodziny, Wspólnoty oraz Parafie."

  Zgłosić można się na stronie https://duchowaadopcjadziecka.wordpress.com/
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.