Proaborcjoniści zaniepokojeni

Według najnowszych statystyk, prawie 80 proc. Włoskich ginekologów odmawia wykonywania aborcji.

W niektórych regionach odsetek ten sięga 91 proc. A np. w Neapolu nie ma wśród lekarzy nikogo, kto by chciał zabijać nienarodzonych. Ostatni neapolitański aborter zmarł kilka lat temu.

Co więcej, trendy są takie, że osób powołujących się na klauzulę sumienia i odmawiających uczestniczenia w morderczym procederze jest coraz więcej. W 2005 r. lekarzy odmawiających wykonywania aborcji było 58,7 proc,. a w 2009 r. już 70.7 proc. Wśród anestezjologów wskaźnik ten wzrósł z 45,7 proc. do 50,8 proc. w roku 2010. Ten sam odsetek wśród personelu niemedycznego wzrósł z 38,6 proc. do 44,7 proc.

Proaborcjoniści we włoskim parlamencie podjęli starania, by lewicowy rząd znalazł personel, który będzie dokonywał aborcji.  Obrońcy życia obawiają się, że może to oznaczać łamanie prawa do sprzeciwu sumienia.

We Włoszech aborcja jest legalna do 12. tygodnia ciąży. Po tym terminie jest dozwolona w przypadku, gdy dziecko jest chore bądź niepełnosprawne.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Krzysiek
  18.06.2013 12:11
  >>Proaborcjoniści we włoskim parlamencie podjęli starania, by lewicowy rząd ...<<
  Władza pobiera pieniądze od podatników, z tych pieniędzy opłaca publiczną służbę medyczną.
  Komu tak służba ma służyć: temu kogo leczy czy tego kto jej płaci.
  Ten, który chce przeżyć (chodzi o poczętego) oczekuje od medycyny profilaktyki, ochrony, leczenia.
  Ten, który płaci oczekuje od medycyny - zabić zgodnie z jego rozporządzeniem.
  Dobrze, że medycyna podnosi głowę wobec wydającego edykty.
  Taki system władzy się nigdy nie sprawdzi - gdzie człowiek swoje, a władca swoje, mimo, że podobno to wolność uczestniczenie w wyborach tego władcy. Co z wyborów, jak później nie ma kontroli i narzędzi nacisku na władcę.
 • Joanna
  18.06.2013 13:00
  Pięknie! Nadzieja! Człowiek rozumny zawsze jest za życiem. Tylko ktoś pozbawiony rozumu może myśleć i działać przeciwko życiu. Niestety dzisiaj tych drugich nam nie brakuje, dlatego na tych rozumnych patrzymy z nadzieją.
 • mamaIzaaka
  18.06.2013 16:57
  Niestety ja spotkalam sie z innymi przypadkami :jednej mojej "kolezance" z pracy usunieto ciaze falszujac dokumenty , innej wrecz proponowano ze wzgledu na wiek ( 40 lat). Nie wspomne tu o nagminnych aborcjach z powodu rzekomych wad plodu...
 • Tomek
  19.06.2013 12:51
  "Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości!" JPII
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.