Przeciw reklamie filmu „Do zaliczenia”

Zalicz ją w te wakacje - to hasło, które można zobaczyć na plakatach promujących film „Do zaliczenia”. Sprawą zajęło się Stowarzyszenie Twoja Sprawa. Jak mówi Lesław Sierocki, choć hasło ma zachęcać do „zaliczenia” komedii, jest dosyć ordynarnym i dwuznacznym dowcipem sugerującym „zaliczenie” dziewczyny.

Lesław Sierocki zaznacza, że takie plakaty uczą uprzedmiotowienia kobiet i budują negatywne stereotypy.

Stowarzyszenie zachęca internautów do składania mailowej skargi do Rady Reklamy i Pana Sławomira Salamona, dyrektora generalnego Forum Film Poland, dystrybutora filmu.

Do tej pory internauci wysłali już ponad tysiąc listów. Stowarzyszenie Twoja Sprawa do swoich sympatyków wysyła także newslettery, w których na bieżąco informuje o prowadzonych kampaniach.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.