Sejm: Psy się "morduje", a nienarodzonych ludzi się..., no właśnie, co?

Aleksandra Musiał o absurdalnej niekonsekwencji posłów.

Dwa dni przed sejmowym głosowaniem, które otwierałoby drogę do przywrócenia prawa do życia chorym dzieciom Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt sporządził stanowisko dotyczące sytuacji bezdomnych psów w Rumunii i ich masowej rzezi. Rozpoczyna się ono wzniośle brzmiącym zdaniem: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą.". Zastanawiające jest to, że przytłaczająca większość tych posłów nie dopatrzyła się podobnych atrybutów u zabijanych 6-miesięcznych chorych dzieci, które nie tylko nie są rzeczami, a są istotami żyjącymi, zdolnymi do odczuwania cierpienia. Przede wszystkim zaś są one LUDŹMI - podkreśla Aleksandra Musiał na stronie stopaborcji.pl.

- Kiedy czytamy dalej treść stanowiska zespołu padają słowa dotyczące tego, że w Rumunii "zamordowano" daną liczbę psów. Tymczasem kiedy Kaja Godek, reprezentując ponad 400 tysięcy obywateli, mówiła w Sejmie o tym, że dzieci są zabijane w majestacie prawa usłyszała od Marszałek Kopacz, że ma nie używać słów "zabijanie" czy "mordowanie" w odniesieniu do dzieci – pisze zbulwersowana obrończyni życia.

- Powszechnie wiadomo, że o ludziach mówi się, że umierają, a o psach, że zdychają. Jeżeli więc język polski ma ewoluować w tym kierunku, że doprowadzenie do śmierci psa staje się "morderstwem", to o zabijaniu dzieci należałoby mówić wyłącznie w kategoriach "ludobójstwa" – ocenia, dodając, że „tego jednak nie usłyszeliśmy od posłów, którzy jednego dnia wołali o zakaz 'eksterminacji' zwierząt, dając dwa dni później zielone światło dla eksterminacji ludzi.”

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

 • Robert Słota
  09.10.2013 12:45
  No i dobrze byłoby na mszach nie używać że CHRYSTUS JEZUS czy BÓG obdarzył was czy kogokolwiek absolutną wolnością to znaczy ze dopuszczalne jest zabijanie? A może tak jak w ładnie brzmiącej WOLNOŚCI czy MULTI CULTI wyznawanie czegokolwiek innego niż BOGA STWÓRCY i dopuszczenie okultyzmu,rytualizmu co dopuszcza jakieś obrządki łączone ze składaniem ofiar TAKA ABORCJA .WSZYSTKO CO NA ŚWIECIE I POZA NIM MA 10 PRZYKAZAŃ!!!!!!AMEN
 • Robert Słota
  09.10.2013 12:46
  No i dobrze byłoby na mszach nie używać że CHRYSTUS JEZUS czy BÓG obdarzył was czy kogokolwiek absolutną wolnością to znaczy ze dopuszczalne jest zabijanie? A może tak jak w ładnie brzmiącej WOLNOŚCI czy MULTI CULTI wyznawanie czegokolwiek innego niż BOGA STWÓRCY i dopuszczenie okultyzmu,rytualizmu co dopuszcza jakieś obrządki łączone ze składaniem ofiar TAKA ABORCJA .WSZYSTKO CO NA ŚWIECIE I POZA NIM MA 10 PRZYKAZAŃ!!!!!!AMEN
 • kochana
  09.10.2013 14:49
  Widać kto dla tych posłów jest ważniejszy.
  Jednak ciekawa jestem czy jak by im dali wybór mieszkać do końca życia w schronisku dla zwierząt lub z osobami z Zespołem Dawna co by wybrali?
 • wiosna
  12.10.2013 15:02
  @jesienna

  "Gdzie widzisz kogokolwiek kto by się zajmował losem zwierząt KOSZTEM MAŁYCH DZIECI?"

  Niejednokrotnie przekonałem się, że obrońcy zwierząt stawiają ich dobro ponad dobro małych dzieci. łatwo się o tym przekonać... wystarczy zwrócić uwagę "psiarzowi" by wyprowadził swojego psiego pupila z plaży lu z piaskownicy, w której bawią się małe dzieci...

  "Chcesz powiedzieć, że Ci co zajmują się losem zwierząt coś MAŁYM DZIECIOM ODBIERAJĄ? W jaki sposób? Na jakiej zasadzie?"

  Zasada jest prosta - pieniadze, które przeznacza się na ratowanie zwierząt lub schroniska dla nich można przeznaczyć na ratowanie dzieci i zapewnienie im opieki.

  "Na poziomie duchowym jesteśmy nieśmiertelni i na tym poziomie śmierć nie istnieje - moment śmierci biologicznej jest momentem przejścia do innej rzeczywistości."

  Na poziomie duchowym nieśmiertelna jest dusza ludzka. Dusza zwierzęcia ginie bezpowrotnie wraz z biologiczną śmiercią zwierzęcia.

  "Na poziomie biologicznym śmierć śmierci jest równa."

  Co za brednie. Śmierć organizmu jednokomórkowego (bakterii) jest taka sama jak śmierć organizmu wielokomórkowego, który odczuwa ból, np. krowy? Czy śmierć człowieka, który ma świadomość śmierci jest taka sama jak śmierć nieświadomej krowy? Wątpię...

  "Trzeba być bardzo niepewnym wyjątkowego miejsca w czlowieka w świecie, wyjątkowej godności człowieka, żeby w każdym słowie, każdym stwierdzenie, każdym zdaniu dopatrywać się pomniejszania tej godności. "

  Obrońcy zwierząt bardzo często twierdzą, że zwierzęta mają większe prawo do życia niż ludzie. Dlatego w rozmowie z takimi osobami trzeba cały czas podkreślać, że człowiek jest wyjątkowy na tle innych zwierząt. Zawsze dziwi mnie gdy obrońcy zwierząt stawiają dobro np. kozy nad dobro człowieka. Nie znam żadnej kozy, która stawiała by dobro człowieka nad swoje...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.