Prezydent gotów odejść, by nie legalizować aborcji

Przewodniczący Konferencji Biskupiej Ekwadoru abp Antonio Arregui z uznaniem przyjął stanowisko prezydenta tego kraju, Rafaela Correi wobec możliwej legalizacji aborcji.

Szef państwa zagroził dymisją, jeśli jego partia Alianza País nadal będzie wywierać presję na przyjęcie prawa, które dopuści przerywanie ciąży, dotychczas zakazane w tamtejszym prawodawstwie.

Krytykując parlamentarzystów swej partii, prezydent Correa nazwał ich postawę „prawdziwą zdradą i brakiem lojalności”, gdyż - jak przypomniał - zawsze jasno mówił, że sprzeciwia się jakiejkolwiek formie legalizacji aborcji.

Abp Arregui podkreślił, że jest pod wrażeniem odwagi prezydenta, a jego postawę określił mianem „naprawdę cennej”. Przypomniał, że dla Kościoła katolickiego „życie ludzkie jest święte i nie można go eliminować”.

50-letni Correa, rządzący Ekwadorem od 2007 r., określa siebie mianem „lewicowca, humanisty i katolika”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.