UE: Chcą uznania aborcji za prawo

Projekt Rezolucji Parlamentu Europejskiego w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie będzie przedmiotem debaty PE i zostanie poddany pod głosowanie 22 października.

Projekt tej rezolucji, której autorką jest deputowana portugalskich socjalistów Edite Estrela, został przyjęty przez Komisję Praw Kobiet Równouprawnienia 18 września.

Rezolucja ta uznaje aborcję za podstawowe „prawo”, sprzeciwia się prawu do wolności sumienia i wzywa Unię Europejską do finansowania aborcji w ramach swojej polityki. Tekst rezolucji wzywa do rozpowszechniania aborcji oraz pomniejszania prawa do wolności sumienia (i sprzeciwu ze względu na sumienie). Dokument ten milczy w temacie wsparcia dla kobiet w ciąży oraz wykracza poza kompetencje, jakie Państwa Członkowskie przyznały UE i według których każde Państwo Członkowskie prowadzi własną politykę w tym zakresie.

Projekt rezolucji jest także odpowiedzią na Europejską Inicjatywę Ustawodawczą “Jeden z Nas”, która została wsparta już przez ok. 1.3 miniona obywateli Państw Członkowskich i która wzywa UE do zatrzymania finansowania aborcji oraz takich praktyk przemysłowych i naukowych, które prowadzą do niszczenia ludzkich embrionów.

Centrum Prawne Ordo Iuris interweniowało w sprawie tej rezolucji, informując polskich europosłów o daleko idących nadużyciach proceduralnych, związanych z wprowadzeniem projektu do porządku obrad Parlamentu Europejskiego.

Fundacja CitizenGo zachęca do wysyłania petycji z prośbą o odrzucenie projektu rezolucji do Posłów Parlamentu Europejskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja