Skandaliczna reforma, Obama na dnie

Prezydent USA Barack Obama zanotował rekordowo niskie statystyki poparcia po wprowadzeniu skandalicznej reformy ubezpieczeń zdrowotnych.

Popiera go już tylko 37 proc. Amerykanów, podczas gdy z dezaprobatą odnosi się do jego rządów aż 57 proc. obywateli. A jeszcze w październiku wskaźnik poparcia głównego lokatora Białego domu wynosił 46 proc.

To wyniki sondażu przeprowadzonego na zlecenie telewizji CBS News. Błąd statystyczny tego badania wynosi 3 punkty proc.

Reforma ubezpieczeń zdrowotnych, nazywana popularnie Obamacare, która - jak deklarowano - miała sprawić, że więcej Amerykanów będzie miało dostęp do ubezpieczeń zdrowotnych, w rzeczywistości doprowadziła do tego, że wielu Amerykanów… straciło swe ubezpieczenie zdrowotne. Obama przepraszał za to publicznie 7 listopada w wywiadzie telewizyjnym dla NBC News.

Reforma Obamacare wywołała szeroki sprzeciw także dlatego, że wprowadziła obowiązek wykupywania przez pracodawców dla pracowników ubezpieczeń zdrowotnych, obejmujących takie „usługi”, jak aborcja czy antykoncepcja. Z tego powodu wiele firm zaskarżyło Obamacare do sądów. Prawdopodobnie kwestia ta trafi w końcu do Sądu Najwyższego USA.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tomek
  21.11.2013 11:42
  Tak to już jest. Im więcej państwowej pomocy tym mniej wolności. Widzieliśmy to w PRL, widzimy też w RP. Wychodzi na to, że demokracja rzeczywiście musi ulegać degradacji, skoro nawet USA wykazuje takie symptomy.
 • Orwell
  21.11.2013 16:30
  A na co komu statystyki skoro i tak nie można kolejny raz ubiegać się o fotel prezydenta.Naiwne to trochę jest.Trzeba myśleć przed wyborami a nie na sam koniec kadencji.
 • rob
  22.11.2013 04:18
  U nas też płaci się na aborcję, ale w małej skali, invitro i inne lewicowe dyrdymały i nie przeszkadza do katolikom...
 • Paweł
  25.11.2013 13:39
  mnie przeszkadza i to bardzo, tylko że nie mam innych możliwości ubezpieczenia się / bądź nieubezpieczania się wcale.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja